Tekstilizstrādājumu ražošanas uzņēmums Latvijas Tekstils turpmāk nodrošinās arī digitālo druku, informēja uzņēmuma vadītājs Oskars Polmanis.

Ideja radusies pirms diviem gadiem, apmeklējot pasaules tekstila izstādes un lūkojoties pēc tekstila apdrukas inovācijām. Šā gada sākumā atrastas piemērotākās idejas īstenošanai. «Gadu sākām ar eksperimentiem, pasūtot šo pakalpojumu ārpus Latvijas, lai saprastu, kāds ir šīs produkcijas noiets. Tirdzniecības rādītāji bija pārliecinoši, tādēļ nolēmām riskēt un investēt, lai šo tehnoloģiju atvestu uz Latviju. Nav tā, ka Latvijā nav iespējama digitālā druka uz lina un kokvilnas, bet problemātika ir tirāža un pieejamība. Mūsu uzsvars - nelielas tirāžas plašākam interesentu lokam,» sacīja O. Polmanis.

Viens no pamudinājumiem investēt šajā tehnoloģijā ir gadu mijā uzsāktais projekts 119 Latvijas skati, kura ideja ir simtgades gadā radīt katram Latvijas novadam auduma maisiņus ar raksturīgiem fotoattēliem. «Līdz ar iekārtu atvešanu un testa režīma pabeigšanu, tas būs pirmais projekts, ko drukās šīs iekārtas. Galvenais, ko gribu akcentēt - mēs no kreklu apdrukātājiem atšķirsimies ar to, ka kreklus mēs neapdrukāsim,» uzsver O. Polmanis.

Galvenais uzsvars ir uz pilnkrāsu druku uz auduma ruļļiem pilnā platumā. Uzņēmuma vadītājs stāsta, ka netiks apdrukāti izstrādājumi, tiks apdrukāts audums pilnā platumā. Plānots, ka tiks piedāvāta iespēja interneta veikalā pasūtīt vismaz 5000 veidu dažādu audumu dizainu, ko būs iespējams nodrukāt uz vismaz 24 auduma veidiem.

Kopumā jaunajās tehnoloģijās un procesa ieviešanā būs investēti aptuveni 60 līdz 70 tūkstoši eiro, kas ir lielākās investīcijas zīmola Latvijas Tekstils pastāvēšanas laikā.

Latvijas Tekstils jauno tehnoloģiju bāzēs Rīgā, Matīsa ielā, kur būs gan audumu veikals un pasūtījumu pieņemšana, gan izvietotas jaunās iekārtas. Telpas kopumā ir 100 kvadrātmetrus lielas, puse tiks atvēlēta tirdzniecībai, otra puse - digitālajai drukai.

Atklāšanas datums gan vēl nav zināms, jo daudz atkarīgs no iekārtu piegādes. Tā kā iekārtas ir vairāk nekā trīs metrus garas un katra sver aptuveni pustonnu, piegādes process nav vienkāršs un ātrs. Tiek sagaidīts, ka abas iekārtas no Nīderlandes un Itālijas būs piegādātas pēdējā oktobra nedēļā.

Tev varētu interesēt arī:

Latvijas Tekstils iegulda 17 tūkstošus eiro jauno kolekciju izveidē
Piektdienas intervija ar Latvijas Tekstils Com direktoru Oskaru Polmani
Uzņēmums Latvijas Tekstils lūdzis klientu palīdzību jaunu ražošanas telpu iegādē