Tehnoloģiju kompānija Apple fiskālā gada ceturtajā ceturksnī pārdevusi 46,9 miljonus iPhome, kas ir nedaudz vairāk kā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, raksta Bloomberg.

Uzņēmums prognozē, ka pirmssvētku laikā pieprasījums pēc jaunajiem, bet dārgākajiem iPhone būs vājāks nekā gaidīts, taču paziņojis, ka pārtrauks informēt tirgu atsevišķi par iPhone pārdošanas apjomiem.

Šis paziņojums satrauca investorus, un rezultātā kompānijas akcijas cena saruka par aptuveni 7%, sasniedzot 222,22 dolārus. Tiesa, aizvien kopš gada sākumā uzņēmuma vērtība ir pieaugusi par 31%. Tāpat pēc ziņojuma saruka arī Apple piegādātāju akciju cenas.

Apple prognozē, ka 2019.gada fiskālajā pirmajā ceturksnī ienākumi būs 89-93 miljardi dolāru. Analītiķi sagaida ienākumus aptuveni 92,7 miljardu dolāru apmērā.

Apple vadītājs Tims Kuks skaidrojis, ka prognozi lielākoties ietekmē vājāki rezultāti jaunattīstības tirgos, piemēram, Indijā un Brazīlijā, kā arī valūtu svārstības.

Kompānijas finanšu direktors Luka Maestri paziņojis, ka kompānija pārtrauks sniegt atsevišķus datus par iPhone, iPad un Mac pārdošanas apjomiem. Investoru vidū šī informācija raisīja bažas, ka kompānija vēlas izvairīties no sliktāku pārdošanas apjomu rezultātu publicēšanas. Tajā pašā laikā šos solis iezīmē kompānijas vēlēšanos vairāk orientēties uz pakalpojumu sniegšanu.

«Es biju šokēts, taču pamatojums ir skaidrs,» skaidro ilggadējais Apple analītiķis Džīns Munsters no kompānijas Loup Ventures. «Apple vēlas, lai investori vairāk uzmanību pievērš kopējam biznesam, ne tikai iPhone daļai. Apple būs nepieciešami daži ceturkšņi, lai pieradinātu investorus pie jaunā veida, kā analizēt kompānijas rezultātus,» viņš uzsvēra.