Ķīnas tehnoloģiju kompānijas «Huawei» dibinātājs Žeņs Dženfejs savu uzņēmumu pirmdien salīdzināja ar bojātu lidmašīnu un paziņoja, ka nākamo divu gadu laikā kompānijas ieņēmumi būs par 30 miljardiem ASV dolāru (26,6 miljardiem eiro) mazāki nekā iepriekš prognozēts.

Kompānija samazinās savu ražošanas jaudu, bet ASV vēršanās pret to «mūs neapturēs», Žeņs teica diskusijā «Huawei» galvenajā birojā Šeņdžeņā.

Viņš atzina, ka ieņēmumi nākamos divus gadus sasniegs 100 miljardus dolāru gadā pretstatā 105 miljardiem dolāru pērn. Februārī Žeņs paziņoja, ka «Huawei» mērķis šim gadam ir palielināt ieņēmumus līdz 125 miljardiem dolāru.

Maijā ASV iekļāva «Huawei» melnajā sarakstā, kas nozīmē, ka ASV kompānijām, kas veic piegādes šim Ķīnas uzņēmumam, ir jāsaņem ASV Tirdzniecības ministrijas apstiprinājums.

ASV amatpersonas apsūdz Ķīnas tehnoloģiju kompānijas, tostarp «Huawei», par ekonomisko noslēpumu zādzību un kiberdrošības apdraudējumu, kas saistīts ar iespējamu darbošanos Ķīnas valdošās Komunistiskās partijas interesēs.

Ierobežojumus ASV noteikušas laikā, kad «Huawei» un citi konkurenti gatavojas 5G mobilo tīklu ieviešanai. «Huawei» 5G tehnoloģijās līdz šim bijis tirgus līderis.

Žeņs uzsvēra, ka «Huawei» aprīkojumā nav nekādu drošības caurumu, kas ļautu ikvienam tam piekļūt, un kompānija esot gatava noslēgt vienošanos ar jebkuru ieinteresēto valsti, lai apliecinātu, ka šādas slēptas piekļuves nav.

Viņš norādīja, ka «Huawei» nekad nešķita, ka ASV valdība varētu būt tik apņēmīga, veicot tik plašus un, kā Žeņs raksturoja, ekstrēmus pasākumus pret kompāniju.

«Domāju, ka cietīs abas puses,» atzina Ķīnas uzņēmuma dibinātājs, piebilstot, ka «neviens nebūs uzvarētājs».