Mobilo sakaru operators Tele2, uzbūvējis tūkstošo bāzes staciju Latvijā - tā atrodas Lugažos, Valkas novadā, informē uzņēmums.

Šogad kopumā tīkla infrastruktūrā uzņēmums ieguldījis vairāk nekā 6 miljonus eiro un nākamgad investīcijas plānotas vēl lielākā apmērā, ņemot vērā 5G tīkla darbības uzsākšanu. Gandrīz visas Tele2 bāzes stacijas Latvijā darbojas 4G režīmā un jau trešo gadu pēc kārtas.

«Tīkla infrastruktūras attīstība ir viena no mūsu prioritātēm, tādēļ arī nākamgad investēsim lielus līdzekļus, lai paplašinātu un attīstītu savu 4G tīklu, kurš jau šobrīd pie zināmiem nosacījumiem un apstākļiem nodrošina datu lejupielādes ātrumu 1 Gbit/s. Šogad esam izveidojuši 60 jaunas bāzes stacijas, bet nākamgad mūsu plānos ietilpst bāzes staciju skaitu palielināt vēl par 80, kas atradīsies dažādos Latvijas reģionos,» saka Līga Krūmiņa, Tele2 tehniskā departamenta direktore.

Novembrī Tele2 pilnveidojis tīkla kapacitāti, uzstādot astoņas jaunas bāzes stacijas Liepājā, Tukumā, Jāņmuižā, Rīgā, Preiļos, Babītes novadā un Valkas pagastā.

«Aktīvi turpinām darbu pie 5G tīkla attīstīšanas un paredzam, ka jau 2019. gada vasarā 5G sniegtās iespējas būs pieejams tiem mūsu klientiem, kuriem būs atbilstošas iekārtas. Sākotnēji gan 5G tīkls būs pieejams tikai pilsētās,» stāsta L. Krūmiņa.

Jāatzīmē, ka Tele2 par 6,5 miljoniem eiro šogad iegādājās frekvenču joslu 5G ieviešanai, tādējādi uzņēmuma rīcībā ir pilna un nepārtraukta 100Mhz radiofrekvenču spektra josla, kas nepieciešama 5G pakalpojumu pilnvērtīgai sniegšanai.