Latvijā dibināts uzņēmums UX Design Agency februārī uzstājies finanšu inovāciju pasākumā Finovate Europe 2019. Šogad tas norisinājās Londonā, pulcējot aptuveni trīs tūkstošus finanšu nozares profesionāļu, viedokļu līderu un žurnālistu. 

Finovate apmeklē pasaulē labi pazīstamu uzņēmumu pārstāvji no Google, Apple, Deloitte, Ernst & Young, PayPal, kā arī žurnālisti no Forbes, Business Insider, CNN un Thomson Reuters.

Lai iegūtu tiesības kāpt uz skatuves un prezentēt UX Design Agency izstrādāto inovāciju, uzņēmums izturējis spraigu atlasi, tiekot izvēlēts no vairāk nekā diviem tūkstošiem citu pretendentu.

7 minūšu laikā UX Design Agency vairāk nekā 2 000 finanšu speciālistu auditorijai prezentēja inovatīvo mobilās bankas aplikācijas Light Bank dizaina prototipu.

Light Bank ir nākotnes mobilā banka, kuras dizaina koncepts ir pievilcīgs, lietotājam ērts un saprotams, bet tajā pat laikā pilnībā funkcionāls, skaidro uzņēmumā. Ar šāda mobilās aplikācijas dizaina izveidi UX Design Agency laužot stereotipu, ka finanses ir komplicētas, nepatīkamas un lietotājam nesaprotamas. Light Bank koncepts izstrādāts pēc UX Design Agency radītās Finanšu Dizaina Metodoloģijas, kas ietver padziļinātu lietotāja psiholoģijas, kompānijas un produkta izpēti, servisa arhitektūras projektēšanu un dizaina izstrādi. 

Light Bank dizaina koncepts ieguvis zelta apbalvojumu London Design Awards 2018. Tāpat UX Design Agency bija labāko Latvijas uzņēmumu vidū LIAA un Ekonomikas ministrijas organizētajā Eksporta un inovācijas balvā 2018.

UX Design Agency dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Krēgers norāda: «Tas, ka neliels uzņēmums no Latvijas ir ieguvis tiesības startēt šāda mēroga pasākumā, ir apbrīnojami. Šādā veidā mēs ne tikai stiprinām un pozicionējam savu uzņēmumu, bet arī esam panākuši, ka Latvijas vārds skaļi izskan vairāku tūkstošu pasaules zināmāko finanšu līderu priekšā.»

Finanšu dizaina aģentūra dibināta 2015. gadā. Kopš tās pirmsākumiem, bez ārējā finansējuma piesaistes uzņēmums palielinājies līdz 16 cilvēkiem. Līdz šim izstrādāti vairāk nekā 60 risinājumi dažādiem finanšu uzņēmumiem no 27 pasaules valstīm.

UX Design Agency klienti ir ārvalstu bankas, FinTech uzņēmumi un lielākie banku programmatūras veidotāji, kas iekļauti Forrester TOP10 sarakstā.