Pērn Lielbritānijā bāzētās finanšu tehnoloģiju kompānijas «Revolut» ieņēmumi auguši gandrīz piecas reizes, sasniedzot 12,8 miljonus mārciņu; arī šogad sagaida pieckāršu izaugsmi

Vienlaikus uzņēmuma zaudējumi pagājušā gadā bija 14,8 miljoni mārciņu. Galveno uzmanību uzņēmums pērn veltīja starptautiskajai attīstībai, investīciju platformas veidošanai un klientu apkalpošanai, uzsver «Revolut». Šobrīd visvairāk uzmanības tas velta globālajai attīstībai un šī iemesla dēļ īpaši audzis darbinieku skaits, visvairāk – klientu apkalpošanā. Pērn kompānijas darbinieku skaits pieauga vairāk nekā divas reizes, sasniedzot 400. Tāpat pērn tika sākta paplašināšanās desmit jaunās valstīs, iesniegts pieteikums Eiropas bankas licences saņemšanai un sākti investīciju platformas veidošanas darbi. «Revolut» arī paziņojusi, ka ir sākusi veidot savu investīciju platformu, kas ļaus klientiem iegādāties ASV un Lielbritānijas biržas sarakstos esošās uzņēmumu akcijas.

Pagājušā gada laikā mēneša darījumu apjoms pieaudzis no 200 miljoniem līdz 1,5 miljardiem dolāru, bet klientu skaits trīskāršojies, sasniedzot 1,3 miljonus.

«2017. gads mums bija ļoti svarīgs gads, jo izveidojām un iepazīstinājām ar visiem produktiem, kuri šobrīd mums nes ienākumus – «Revolut Premium», «Revolut for Business» un kriptovalūtu maiņu. Tādēļ gan ienākumu, gan lietotāju augšana ļoti priecē un apstiprina, ka mūsu darbības modelis tiešām attaisnojas,» norāda Andris Bičeika (Andrius Bičeika), «Revolut» biznesa attīstības vadītājs. Viņš turpina, sakot, ka kompānijas izaugsme saistīta ar to, ka visus pakalpojumus tā rada, vispirms domājot par klientu. «Klientu acīs esam nopelnījuši uzticēšanos arī tādēļ, ka piedāvājam tirgū lētāko veidu, kā mainīt valūtas un veikt starptautiskos pārskaitījumus, kā arī pilnībā kontrolēt savus izdevumus. Visi mūsu jaunie produkti un pakalpojumi – vienā vai otrā veidā – satricina esošo tirgus situāciju, bet, iepazīstinot ar tiem, mērķis vienmēr ir tas pats – palīdzēt cilvēkiem taupīt naudu un laiku,» apgalvo A. Bičeika.

2018. gadā kompānija sagaida labākus finanšu rezultātus. «Revolut» kontu katru dienu atver aptuveni 7000 jauni klienti un gaidāms, ka drīzumā uzņēmums pārkāps trīs miljonu klientu robežu. Šobrīd mēnesī veikto darījumu apjoms sasniedz trīs miljardus dolāru un kompānijai strādā jau vairāk nekā 500 darbinieku visā pasaulē.

«Ceram, ka šogad ienākumi tāpat augs pieckārtīgi. Pagājušajā mēnesī iepazīstinājām ar «Revolut Metal» karti un plānu, kas mēnesī maksā 13,99 eiro. Pirmo stundu laikā pēc plāna pieslēgšanas to uzreiz pasūtīja vairāk nekā 20 tūksotši klientu un vairāk nekā 60 tūkstoši piereģistrējās gaidītāju rindā. Tāpat viens no ienākumu veidotājiem būs investīciju platforma, ko veidojam,» teic A. Bičeika.

Uzņēmums novērojis, ka tā izaugsmē ievērojami palīdz tas, ka ar pakalpojumiem apmierinātie klienti stāsta citiem par to un labprāt iesaka. Taču secināts, ka ir ievērojami jāinvestē klientu apkalpošanas speciālistu piesaistei un apmācībām. Pērn klientu apkalpošanas speciālistu skaits uzņēmumā pieauga divkārt un šogad to atkal plānots divkāršot.

«Revolut» darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar mērķi mainīt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursu. Mazāk nekā trīs gadu laikā Londonā dibinātais uzņēmumus visā Eiropā ir sasniedzis 2,8 miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 100 miljonus darījumu un kuru kopējā vērtība sasniedz 16 miljardus ASV dolāru. «Revolut» tiek dēvēts par vienu no visstraujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē. Tas ir piesaistījis 336 miljonu ASV dolāru no tādiem investoriem kā «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».

DB jau rakstīja, ka pērn decembrī «Revolut» sasniedza ienākumu un izdevumu balansu. Tolaik kompānija apgalvoja, ka līdzīgiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem tādu rezultātu sasniegšanai parasti nepieciešami aptuveni pieci gadi, bet šai kompānijai tas izdevies divarpus gadu laikā.

Savukārt šī gada martā uzņēmums paziņoja par vienreizējo virtuālo karšu ieviešanu. Saistībā ar to, ka pieaug krāpšanas apjomi elektroniskajā vidē, Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums izlēma pilnveidot drošības sistēmu un saviem klientiem ļaut izveidot un lietot vienreizējas virtuālās kartes, kuru dati tiek automātiski iznīcināti uzreiz pēc norēķināšanās ar to un vienlaikus tiek radīti jaunas kartes dati, kurus iespējams izmantot nākamās norēķināšanās laikā. Tādējādi tiek radīta papildu aizsardzība, norēķinoties internetā.

Šī gada aprīlī «Revolut» paziņoja par 250 miljonu dolāru investīciju piesaisti. Līdz ar šo ieguldījumu Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība pieauga līdz 1,7 miljardiem dolāru, mazāk nekā gada laikā palielinoties piecas reizes. Tādējādi «Revolut» ierindojas to Eiropas kompāniju sarakstā, kas visstraujāk sasniegušas t.s. vienradža statusu, kad jaunuzņēmuma vērtība sasniedz miljardu dolāru. Finansējums domāts globālai un iekšējai attīstībai. Iepriekš ziņots, ka līdz šī gada beigām iecerēts ieviest uzņēmuma pakalpojumus ASV, Kanādā, Honkongā, Singapūrā un Austrālijā.