TransferWise sāk piedāvāt Borderless kontu privātpersonām un MasterCard debetkarti

No šodienas tūkstošiem klientu var piekļūt jaunajam pakalpojumam, bet publiski tas tiks atklāts vēlāk šā gada pirmajā ceturksnī. Iepriekš Borderless bija pieejams tikai biznesa klientiem, bet šobrīd ikviens var sūtīt, tērēt un uzkrāt naudu tāpat kā vietējie, kā arī saņemt algu tāpat kā būtu gadījumā, ja cilvēks dzīvotu konkrētajā valstī.

«Mūsu misija ir padarīt naudas pārvietošanos bez robežām un šis ir nozīmīgs stūrakmens šim mērķim. Daudzvalūtu konti ir bijuši pieejami bankās par augstām cenām, bet pirmo reizi mēs piedāvājam patiesu daudzvalūtu bankas pakalpojumu ikvienam, kam tas nepieciešams. Borderless konts maina situāciju ikvienam, kurš dzīvo vai strādā dažādās valstīs. Bez pierādāmas vietējās adreses atvērt bankas kontu ārzemēs ir ārkārtīgi sarežģīti, bet ar šo kontu tas izdarāms dažās minūtēs. Tas ir nenovērtējami ārštata darbiniekiem, tirgotājiem, tiem, kam ir otrās mājas ārzemēs, un citiem,» saka Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus), TransferWise līdzdibinātājs. Viņš domā, ka kādudien ikviens varēs sūtīt un saņemt naudu jebkurā valūtā no draugiem, klientiem vai kompānijām jebkur pasaulē, un tērēt to jebkur, vairs nekad neuztraucoties par valūtas maiņas komisijas maksu.

Borderless debetkarte pagaidām nebūs pieejama biznesa klientiem, bet būs pieejama ārštata darbiniekiem un individuālajiem uzņēmējiem.

DB jau rakstīja, ka pērn novembrī TransferWise paziņoja par 280 miljonu dolāru investīciju raundu. Līdz ar to kopējās investīcijas sasniegušas 397 miljonus dolāru. Finansējums domāts globālai ekspansijai, jo īpaši Āzijas Klusā okeāna reģionā. Tas iekļauj arī plānus piedāvāt pakalpojumu Indijā. Šo investīciju raundu vadīja Old Mutual Global Investors un Silīcija ielejas riska kapitāla firma IVP. Jaunajiem investoriem pievienojas arī Sapphire Ventures, Mitsui & Co, Ltd un World Innovation Lab. Raundu atbalstīja esošais investors pazīstamais uzņēmējs Ričards Brensons, riska kapitāla fonds Andreessen Horowitz un Baillie Gifford. Līdz šim kopumā kompānija ir piesaistījusi 397 miljonus dolāru.

Toreiz T. Hinrikus norādīja, ka uzņēmuma misija ir piedāvāt TransferWise ikvienam, kam tas nepieciešams. «Katru mēnesi klienti mūsu platformā sūta vairāk nekā miljardu mārciņu, dažādiem iemesliem – palīdzēt radiniekiem, maksāt rēķinus vai lai paplašinātu biznesu citās valstīs. Taču viens miljards mārciņu ir tikai daļa no tirgus, kas nozīmē, ka bankas un tradicionālie valūtu brokeri joprojām katru dienu apkrāpj miljoniem cilvēku. Lieliski, ka mums ir Old Mutual Global Investors un IVP atbalsts, lai piedāvātu godīgus un caurspīdīgus finanšu pakalpojumus plašākam cilvēku lokam ar Borderless kontu,» viņš teica.

IVP vadošais partneris Džūls Maltzs (Jules Maltz) norādījis, ka sekojis līdzi TransferWise attīstībai vairākus gadus un uzskata to par vienu no saistošākajām tehnoloģiju kompānijām. Tāpēc IVP ir saviļņota būt par daļu no kompānijas misijas – piedāvāt ikvienam godīgu iespēju pārrobežu naudas darījumiem. IVP nemēdz veikt investīcijas Eiropas kompānijās, bet šī iespēja esot bijusi pārāk laba, lai to laistu garām. Old Mutual Global Investors fonda Old Mutual UK Mid Cap Fund vadītājs Ričards Vats (Richard Watts) piebilst, ka fonda komanda investē kompānijās, kam ir potenciāls ievērojami mainīt industriju. TransferWise ar tās inovatīvo produktu un klientu apkalpošanu, kas koncentrējas uz patērētāju, piedāvā cilvēkiem lētāku veidu, kā sūtīt naudu, un tā strauji palielina tirgus daļu no tradicionālajiem naudas pārskaitījumu piedāvātājiem. «Iespēja investēt privātā kompānijā ar milzīgu globālās izaugsmes stāstu ir neatvairāma, un mēs ticam, ka šis darījums dos labu atdevi investoriem fondos, ko mēs pārvaldām,» viņš norāda.

Pērn maijā TransferWise paziņoja par jauno Borderless pakalpojumu, kas ļauj maziem un vidējiem uzņēmumiem ASV un Eiropā pārvaldīt naudu 28 valūtās ar pieeju vietējo banku kontiem.

2011 gadā TransferWise dibināja igauņi T. Hinrikus un Kristo Kārmans (Kristo Käärmann). Šobrīd šis ir viens no veiksmīgākajām finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē. TransferWise starptautisko naudas pārvedumu platformu izmanto vairāk nekā divi miljoni cilvēku, lai ik mēnesi nosūtu vairāk nekā 1,5 miljardus eiro, katru dienu ietaupot divus miljonus eiro, salīdzinot ar to, ja šie cilvēki izmantotu citus pakalpojumu sniedzējus.

Šobrīd deviņos birojs TransferWise strādā 900 cilvēki. Kompānijai ir 15% tirgus daļa Lielbritānijā. Pērn TransferWise izaugsme bija 140% un tā kļuva rentabla. 

LASI ARĪ:

Trīs iemesli, kāpēc izvēlējos reģistrēt uzņēmumu Igaunijā
Baltijas startup uzņēmumi piesaistījuši vairāk nekā 465 miljonus eiro
TransferWise piesaista vēl 280 miljonus dolāru
Igauņu dibinātā TransferWise iekāpj nākamajā līmenī