Eiropas ilgtspējīgās enerģijas fonds InnoEnergy jau otro gadu pēc kārtas izsludina pirmsakseleratora programmu Primer, kas paredzēta jaunuzņēmumiem to darbības sākumposmā, informē InnoEnergy.

Programmas galvenais mērķis ir piesaistīt inovatorus no Centrāleiropas un Austrumeiropas, lai attīstītu to uzņēmējdarbības spējas un sagatavotu jaunuzņēmumus akselerācijas un investīciju programmām. Primer uzstāda jaunu vienotu standartu InnoEnergy pirms akselerācijas perioda aktivitātēm.

Primer četru nedēļu programmā iekļauta gan teorijas nodarbības un praktisku meistarklases aptuveni 40 stundu garuma, kuras vadīs profesionāli mentori, industrijas eksperti un pieredzējuši uzņēmēji. Programmā iekļautas dažādas tēmas sākot no juridiskā un intelektuālā īpašuma aizsargāšanas, beidzot ar pitch desk dizainu, agile metodiku un citām būtiskām sastāvdaļām. Jaunie uzņēmēji var iegūt zināšanas kā izvēlēties un pielāgot savai idejai visatbilstošāko biznesa modeli, piesaistīt finansējumu un kā veidot pārdomātu mārketinga un pārdošanas stratēģiju. Pirmsakseleratora programmas dalībniekiem, ņemot vērā to vajadzības un specifiku, būs iespēja piedalīties apmācībās, pilnveidojot dažādas nepieciešamās prasmes un iemaņas un uzlabojot līderību un komandas vadību.

«Neskatoties uz faktu, ka dalībai akselatoru programmā piesākās apjomīgs skaits jaunuzņēmumu ar lieliskām inovācijām, savā darbības laikā esam sapratuši, ka jaunuzņēmumu pārstāvjiem pietrūkst būtisku prasmju biznesa veidošanai un konkurencei tirgū. Primer programma izveidota, lai pilnveidotu zināšanas un uzlabotu kopējo uzņēmējdarbības potenciālu visa reģiona ietvaros,» norāda InnoEnergy Centrālās, Austrumeiropas, Tuvo Austrumu un Ziemeļamerikas Biznesa attīstības nodaļas vadītājs Kristo Balinovs (Christo Balinow).

Kā stāsta InnoEnergy Latvija vadītājs Viesturs Zeps: «Katrā valstī Primer programma tiek pielāgota nacionālās inovācijas ekosistēmai, lai maksimāli papildinātu esošās akcelerācijas un inkubācijas programmas. Tipiski Primer dalībnieki ir ļoti agrīnas stadijas jaunuzņēmumi un pirmsakcelerācijas mērķis ir sagatavot tos turpmākajiem attīstības posmiem, piemēram, kādā no akceleratoriem vai inkubatoriem. Primer noslēdzas ar nacionālo demonstrāciju dienu jeb demo day, kuras laikā komandas četru minūšu laikā prezentē savas idejas. Programmas laikā un tai noslēdzoties, jaunuzņēmumi jau ir veikuši virkni uzdevumu, kas precizē to biznesa modeli, pirmos klientus, intelektuālā īpašuma pamatnostādnes, nākotnes darbības plānu un nozares konkurentu aprakstu.»

Šogad Primer programma norisināsies visās 12 InnoEnergy pārstāvētajās valstīs - Bulgārijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Rumānijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Ungārijā un Turcijā. Savukārt pirmā akseleratora programma tika aizvadīta 2017. gada pavasarī Ungārijā, Serbijā, Slovākijā un Slovēnijā. Pašlaik Primer programmu absolvējuši jau 50 dalībnieki.