Līdz 5. maijam digitālo jomu jaunuzņēmumi idejas stadijā var pieteikties tiešsaistes pirms akselerācijas programmai «EIT Digital Venture Program» sadarbībā ar «Startup Wise Guys» kā reģionālo partneri.

«Startup Wise Guys» ir viens no četriem reģionālajiem partneriem, kas nodrošinās tiešsaistes pirms akselerācijas programmu un palīdzēs «EIT Digital Venture Program» atlasīt jaunos uzņēmējus no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Polijas un Slovākijas. Programmā var pieteikties jaunuzņēmumi, kas attīsta savu biznesu digitālajā jomā saistībā ar tehnoloģijām, finansēm, gudrajām pilsētām, labklājību.

Pirms akselerācijas programma ir virtuāla. Tajā sešu nedēļu garumā jaunuzņēmumi apgūs biznesa un pārdošanas pamatus, kā arī investīciju piesaistes principus un citas vērtīgas zināšanas, lai sagatavotos pilna laika akseleratoram vai nākamajam investīciju raundam. Virtuālā pirms akselerācijas programma ir veidota pēc līdzīga principa kā «Startup Wise Guys» pilna laika akselerators un līdzās vispārējam saturam liels uzsvars ir likts uz individuālu mentoringu un darbu ar starptautiskiem ekspertiem konkrētās jomās.
Programmai var pieteikties jaunie uzņēmēji, kas vēl nav reģistrējuši savu biznesu. Lai saņemtu pilno 15 tūkstošu eiro finansējumu, jaunajam uzņēmējam ir pilnībā jāpabeidz sešu nedēļu tiešsaistes pirms akselerācijas programma un pēc tās jānodibina uzņēmums.
Programma tiks uzsākta 20. maijā un ilgs sešas nedēļas. «Startup Wise Guys» pārstāvētajā sešu valstu reģionā tiks uzņemti līdz 20 jaunuzņēmumiem.

Kopumā programma notiek 19 valstīs visā Eiropā un to īstenošanā ir iesaistīti četri reģionālie partneri. «Startup Wise Guys» mārketinga vadītāja Zane Bojāre teic, ka, ņemot vērā, ka «Startup Wise Guys» ir vienīgais Baltijas līmeņa akselerators ar spēcīgu tīklu un pieredzi Centrālajā un Austrumeiropā, tam uzticēts darbs ne vien Baltijā, bet arī Polijā, Čehijā un Slovākijā. «Jaunie uzņēmēji, kas ir rezidenti jebkurā no šīm sešām valstīm, pirms akselerācijas tiešsaistes programmu izies kopā ar «Startup Wise Guys», savukārt citās Eiropas valstīs – ar citiem reģionālajiem partneriem,» viņa skaidro.

Z. Bojāre uzskata, ka «EIT Digital Venture Program» ir trūkstošais posms agrīnā jaunuzņēmumu attīstībā. «Iedomājieties komandu, kas hakatonā ir sanākusi kopā un radījusi kaut ko patiešām vērtīgu. Nākamais solis būtu aiziet no pilna laika darba un mesties iekšā projektā, bet realitātē tā visbiežāk nenotiek. Jau vairāk nekā septiņus gadus vadot akselerācijas programmas, bieži dzirdam jaunos uzņēmējus sakām, ka tieši akselerators un investīcija ir bijis īstais grūdiens, lai šo grūto soli spertu. Tomēr parasti akselerācijā neuzņem idejas stadijas jaunuzņēmumus pirms tie spēj pierādīt produkta dzīvotspēju un vajadzību tirgū. «EIT Digital Venture Program» ir izveidota tieši šim posmam un, pat ja tās rezultātā komanda saprot, ka bizness neizdosies, viņi vismaz būs pamēģinājuši, kaut ko iemācījušies un varēs mesties iekšā citā idejā jau ar lielāku rūdījumu,» viņa stāsta.

Lai arī Latvijā un Baltijā agrīnās stadijas finansējuma pieejamība ir ārkārtīgi pieaugusi, joprojām jaunuzņēmumiem esot gandrīz neiespējami piesaistīt finansējumu idejas stadijā. «Šis agrīnais atbalsts ļauj spert pirmos nopietnos soļus, izveidot pirmo prototipu, sākt to testēt, kā arī nodibināt uzņēmumu un sakārtot biznesa pamatus,» saka Z. Bojāre.

Pabeidzot programmu jaunuzņēmumi var pieteikties «Startup Wise Guys» pilna laika akselerācijas programmai. Līdzīgi kā citi akseleratori, par dalību programmā «EIT Digital Venture Program» ņem kapitāldaļas – šajā gadījumā 5%.

Lai arī programma notiks neklātienē, ir paredzēti divi klātienes pasākumi tās laikā Baltijā – t.s. bootcamp ar klātienes mentoringu, kā arī noslēguma pasākums jeb «Demo Day».