Oficiāli parakstīts līgums starp ALTUM un riska kapitāla fondu pārvaldnieku «Overkill Ventures», kas sadarbībā ar stratēģiskajiem partneriem Lattelecom un Accelerace trīs gadu laikā plāno veikt investīcijas 50 startup jeb jaunuzņēmumos.

Līguma parakstīšanā piedalījās Altum valdes loceklis Juris Vaskāns, Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis un «Overkill Ventures» fonda vadības komanda, kuras sastāvā ir Pēteris Marculāns un Dmitrijs Saikovskis, kā arī Accelerace vadošais partneris David Ventzel.

Juris Vaskāns, Altum valdes loceklis, riska kapitāla virziena vadītājs, skaidro, ka «Overkill Ventures» ir viens no trīs akselerācijas fondu pārvaldniekiem, kas veiks ieguldījumus inovatīvos un agrīnas attīstības stadijas jaunuzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu, sniedzot nepieciešamo paātrinājumu ideju veiksmīgai komercializēšanai. Altum šim mērķim ir paredzēti 15 miljoni eiro no Eiropas fondu līdzekļiem.

Pēteris Marculāns, «Overkill Ventures» partneris, stāsta: «Trīs gadu laikā akselerācijas fonda mērķis ir ieguldīt pirmsēklas investīcijas līdz pat 50 jaunuzņēmumos 40 tūkstošu eiro apmērā un 10-15 uzņēmumos plānojam veikt tālākas investīcijas apjomā līdz 250 tūkstošiem eiro. Fonda prioritārais investīciju virziens būs viedā darba vieta, kas sevī ietver tādu jaunu tehnoloģiju kā mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās, lietu interneta, blokķēdes, paplašinātās un virtuālās realitātes, kā arī citu tehnoloģiju pielietojumu darba un biznesa efektivitātes veicināšanai dažādās darba vidēs un industrijās. Pirmo akselerācijas programmu plānojam uzsākt 2018. gada vasarā.»

Akselerācijas programmas ietvaros jaunuzņēmumus konsultēs pieredzējuši uzņēmēji, investori un industrijas eksperti, kā arī ar tiem strādās fonda mentoru komanda, palīdzot ar biznesa attīstību un investoru piesaisti. Papildu pienesumu nodrošinās fonda stratēģiskie partneri - Lattelecom un Accelerace, kā arī mentori no Eiropas un ASV. Programmas dalībniekiem būs arī iespēja strādāt Lattelecom viedajā birojā «Mettropole».

Jau šobrīd uzņēmumi var pretendēt uz finansējumu, piesakoties overkillventures.com/apply.