Asus ZenFone 5 iespēju klāsts «uz papīra»  izskatās 400 eiro vērtam telefonam nepieklājīgi dāsns 

Nav pagājis pat gads, kopš Apple pompozi pieteica ekrāna «iegrauzumu» iPhone X modelī, kad tirgu pārpludinājušas desmitiem ievērojami lētākas variācijas par šo tēmu. Nupat to saimi papildinājis Asus ZenFone 5. Lai arī mūsu pusē Taivānas uzņēmuma telefoni ir mazāk populāri nekā datori, Asus vairāk nekā desmit gados uzkrājis vērā ņemamu pieredzi sakaru ierīču ražošanā un ir nozīmīgs spēlētājs plašajā Āzijas tirgū. ZenFone viedtelefonu sērija iznāk kopš 2014.gada un piedzīvojusi gūzmu ar dažādām modifikācijām.

Pasaules mobilajā kongresā Barselonā pieteiktais, maijā veikalos nonākušais ZenFone 5, šķiet, ir skaistākais no visiem Asus telefoniem. Gandrīz visu priekšpusi klāj 6,2 collu ekrāns ar jau pieminēto «iegrauzumu» augšpusē skaļrunim un kamerai. Aizmugurei izvēlēts spīdīgs stikls ar iestrādātu viļņveidīgu rakstu, kas veido interesantu gaismas atspīdumu – no apaļā pirkstu nospieduma lasītāja visos virzienos vizuļojošus starus, kas, grozot ierīci, pārvietojas. 

Ne viss ir zelts, kas spīd. Aiz spožās ārienes paslēpies viduvējs 1,8 GHz Qualcomm Snapdragon 636 astoņu kodolu procesors un 4GB operatīvā atmiņa, veiktspējas testos tas netur līdzi pat divus gadus senam Samsung Galaxy S7. Diemžēl tas izpaužas arī ikdienas darbībā. 

No iekrišanas viduvējo viedtelefonu kategorijā ZenFone 5 paglābj LCD ekrāns, kas aizņem 90% no korpusa fasādes. Pateicoties 1080x2246 pikseļu izšķirtspējai jeb 402 punktiem uz collu un Super IPS+ tehnoloģijai, attēls ir teicams. Dabiskās, ne pārāk košās krāsās, detalizēts un dzidrs. 

Fotokameras bez šaubīšanās var nosaukt par ZenFone 5 pretrunīgāko iezīmi. Idejiski viss šķiet izcili. Taču prieku par bagātīgajām, bet reti izmantotām iespējām ātri sabojā lietas, ar ko nākas sastapties ikdienā. Proti, attēlu kvalitāte situācijās, kad apgaismojums nav ideāls. 

3300 miliampērstundu akumulators skaitliskā izteiksmē līdzinās konkurentu piedāvājumam, taču tā saturs tērējas nepatīkami ātri. Normālā darbdienā līdz vakaram baterija ir sausa. 

Visu apskatu Ar lielveikala pēcsvētku izpārdošanas cenu lasiet 13. jūlija laikrakstā Dienas Bizness

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.