360 grādos atlokāmais Asus ZenBook Flip 14 UX461 ir universāls ikdienas darba instruments tiem, kuri strādā gan ar datoru, gan planšeti

Laiks skrien vēja spārniem – šī klišeja vienlīdz labi attiecināma gan uz paša dzīvi, gan uz tehnoloģiju pasaules notikumiem. Šķiet, pavisam nesen tikai sākām iepazīt skārienjutīgos ekrānus, bet nu jau būs izaugusi vesela paaudze, kas ar tehnoloģijām saprotas, pieskaroties displejam. Ražotāji šīs sabiedrības daļas ieradumus pārzina gana labi, tādēļ tirgū aizvien nozīmīgu lomu ieņem tā dēvētās divi vienā ierīces jeb klēpjdatora un planšetes krustojumi. Nesen savu populāro Flip sēriju atjaunināja arī Asus, laižot klajā jauno ZenBook Flip 14 UX461.

Flip jau kopš sērijas pirmsākumiem piesaistījis uzmanību ar pārdomātu ārieni, un jaunākās paaudzes modelis nav izņēmums. 14 collu ekrāns ietērpts stingrā alumīnija korpusā ar divām izteiksmīgām eņģēm, kas lokās 360 grādu leņķī. Tādējādi abas datora daļas var salikt ar mugurām kopā un izveidot prāvu planšeti. Tiesa, eņģes varēja būt ciešākas. Kamēr dators atrodas miera stāvoklī, tās ekrāna daļu labi notur izvēlētajā pozīcijā. Taču, satverot to aiz apakšdaļas un mazliet pašūpojot, augšdaļa lēnām «grimst» uz leju.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Pieminēšanas vērta ir uzlabotā klaviatūra. Iepriekšējās Flip paaudzēs pamatne zem pogām bija pārāk «mīksta» un rakstot vidusdaļā liecās uz iekšu. Jaunajā modelī šis trūkums ir novērsts un taustiņu plātne turas stingri savā vietā. Taustiņi izvietoti ērtā attālumā viens no otra, ir apgaismojami un skan salīdzinoši klusi.

Iepriekšējos modeļos paeksperimentējuši ar ultraplānajiem datoriem paredzētajiem Intel M sērijas procesoriem, šajā Asus ir izvēlējušies tradicionālo četrkodolu 8. paaudzes Core i5 ar 1,6 GHz takts frekvenci, ko atbalsta pienācīga astoņu GB operatīvā atmiņa. 256 GB ietilpīgo SSD ātro atmiņu var uzskatīt par tādu kā šodienas «iztikas minimumu», ņemot vērā, ka lietotājam pieejami tikai 205 GB.

Par to, ka šis dators nav paredzēts tikai lasīšanai un rakstīšanai, signalizē arī Intel UHD grafiskā karte. 

Pateicoties līdzsvarotajai procesora darbībai, baterijas darbības laiks ir visnotaļ prognozējams. Balansētajā režīmā tas ar vienu uzlādi darbojas aptuveni 8,5 stundas. Izvēloties taupības režīmu ar nedaudz samazinātu ekrāna spilgtumu un zemāku veiktspēju, var iztikt pat 10 stundas. Izmēģinājumu gaitā, lietojot Flip kā darba datoru, ļoti bieži pietika to uzlādēt tikai reizi dienā.

Asus ZenBook Flip 14 ir ne vien plāns un vizuāli pievilcīgs, bet arī pārdomāti izveidots un daudzpusīgs. Tā stiprās puses ir 360 grādos atlokāmais skārienjutīgais ekrāns un ilgais baterijas darbības laiks. Flip pilnīgi noteikti var būt ikdienas galvenais darba un izklaides dators, ko var izmantot ne vien rakstīšanai, bet arī skiču zīmēšanai, prezentāciju veidošanai un demonstrēšanai, kā arī filmu atskaņošanai.

Visu tehnoloģiju apskatu Dators skārienjutīgo ierīču paaudzei lasiet 2. novembra laikrakstā Dienas BiznessLasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.