Ideālais drons vēl nav radīts

Viedierīces
2018. gada 6. septembris 11:32

Lidošanas ātrums, kameras kvalitāte, baterijas uzlādes un filmēšanas ilgums, kā arī pilotu zināšanu pilnveidošana ir nepilnības, ar kurām vēl joprojām sastopas profesionāļi, kuri ikdienā izmanto dronu sniegtās iespējas.

Kā biznesa portālam db.lv pastāstīja «Lattelecom» produktu līnijas vadītājs Daniels Skopans, arī droniem - kā jebkurai citai tehnoloģijai - vēl ir, kur augt. Viņaprāt, droniem vēl jāattīsta lidošanas ātrums, jo šobrīd maksimālais ātrums filmēšanas droniem ir aptuveni 60-70 kilometri stundā, bet, ja nepieciešams filmēt sacīkstes, rallijus, ekstrēmos sporta veidus, kur viss notiek ļoti ātri, tad ar šādu ātrumu ir krietni par maz. Eksperts norāda, ka nākamā nepilnība ir kameras, lai arī ar tām filmē pat Holivudas filmas.

«Lattelecom» tehnikas pakalpojumu vadītājs Pāvels Degtjarevs papildina, ka noteikti jāpilnveido arī baterijas uzlādes ātrums un tās filmēšanas ilgums. «Es gribētu sapņot, ka kādreiz, uzlādējot pilnu bateriju, varēs lidināt dronu stundu vai pusotru. Īpaši noderīgi tas ir, ja esam ceļā un mums nav iespēju uzlādēt baterijas. Ar trīsdesmit minūtēm ceļojumā varētu būt krietni par maz. Jāpilnveido arī baterijas uzlādes laiks, jo šobrīd sanāk tā, ka vidēji droni lido 30 minūtes un uzlādē bateriju pusotru vai divas stundas. Vēlētos, lai uzlādes laiks būtu samērīgs – 30 minūtes lido un 30 minūtes uzlādē,» domā P. Degtjarevs.

Pēc D.Skopana domām un redzot, kā šobrīd attīstās tehnoloģijas, nebūs jāgaida ilgāk par pieciem gadiem līdz mēs redzēsim šādus papildinātus produktus. No dronu ražotāja «DJI» puses, varbūt no kāda cita, šādi produkti tirgū parādīsies - par to ekspertam nav šaubu.

Tāpat eksperts skaidro, ka nupat tirgū laistie «DJI» droni jau piedāvā ilgāku lidošanas laiku. Ierasti vidējais laiks, ko drons pavada gaisā, ir ap 20 minūtēm, bet jaunais produkts to pagarina līdz 30 minūtēm. Vēl jaunums dronu industrijā ir optiskā pietuvināšanas iespēja, ar kuras palīdzību var iegūt tādus video un attēlus, pie kādu iegūšanas līdz šim bija jāpavada ļoti ilgs laiks. Tāpat starp «DJI» jauno dronu funkcijām ir hyperzoom, kas piešķir uzfilmētā materiāla paātrinājuma iespēju. Pēc P. Degtjareva novērojumiem, «DJI» jau vēsturiski un šobrīd ir līderis šo lidaparātu jomā. Viņaprāt, ja raugās uz ikdienas lietotāju segmentu, jaunie «DJI» droni ir līderi. Uzņēmums «Lattelecom» novērojis, ka pieprasījums ir ļoti liels. «Mūsu dronu pārdošanas rezultāti 2018. gadā ir četras reizes labāki nekā 2017. gadā,» saka P. Degtjarevs.

«Par šo jauno dronu mīnusiem vēl grūti spriest, bet varbūt laika gaitā kaut kādi mīnusi parādīsies. Idejiski šis drons mūsu vajadzībām ir ar daudz profesionālākām iespējām, piemēram, krāsas ir labākas, sensors ir lielāks - līdz ar to mēs mūsu skatītājiem spēsim iedot skaistāku un lielāku bildi. Mazas nianses, kas jauniem modeļiem nāk klāt un palīdz darbā,» komentē dronu pilots Roberts Vītols.

Viņaprāt, jāpilnveidojas arī dronu pilotiem, kas kontrolē šos aparātus. «Dronu ir tik daudz, bet vienlaikus nereti tie apdraud īpašumus un cilvēkus. Tehnoloģijas ir labas, stabilas un drošas, bet pašiem kontrolētājiem vajadzētu vairāk padomāt par to, ko dara,» uzskata P.Vītols.

Tev varētu interesēt arī:

FOTO, VIDEO: Droni no Ņujorkas atceļo uz Latviju