Kas stāv pie mājas durvīm?

Viedierīces
2018. gada 12. janvāris 09:16

#Viedais durvju zvans Ring Video Doorbell 2 pamana atnācēju, nofilmē un ļauj ar viņu aprunāties, pat ja neviena no saimniekiem nav mājās

Paviesojoties pie paziņām, kuru ārdurvis modri pieskata video namrunis, kāds noteikti ir prātā apcerējis līdzīgas mantiņas uzstādīšanu pie sava mājokļa. Līdz šim no ieceres īstenošanas atturējusi nevēlēšanās pievilkt elektrības vadus, bet tagad tā vairs nav problēma.

Ring Video Doorbell 2 durvju zvans ar iemontētu video kameru ir gan viegli uzstādāms, gan arī pavēsta, kas atnācis paviesoties laikā, kad pats neesat mājās.

Izstrādājot durvju zvanu, Ring komandas pārstāvji pilnīgi noteikti nav mērķējuši uz dizaina balvu. Acīmredzot viņu motivācija bijusi pavisam cita – lai ikvienam ir skaidrs, ka tas ir durvju zvans, jo Video Doorbell 2 izskatās tik vienkāršs, cik vien durvju zvanu var iedomāties. Vienīgais viltīgais triks ir videokameras vizuāla paslēpšana aiz tumšāka stikla. Līdz ar to no attāluma nezinātājs nemaz nepateiks, ka virs zvana pogas ir modra acs.

Neapšaubāmi labākā Video Doorbell 2 īpašība ir tā, ka tam nav obligāti vajadzīgs elektrības pieslēgums. Tādējādi tas kļūst vilinošs pat īrētu mājokļu iemītniekiem. Caurumi nav jāurbj, vadi nav jāvelk. Vien jāievieto komplektā iekļautais akumulators un lieta darīta.

Video Doorbell 2 piedāvā faktiski visu, ko no šādas ierīces var vēlēties. Tas filmē Full HD izšķirtspējā un, jāteic, tiešām labā kvalitātē, kā arī aptver 160 grādu leņķi, tādēļ no tās īsti nav, kur paslēpties. Ir arī divu virzienu skaņas kanāls.

Video Doorbell 2 pilda ne vien starpnieka funkciju starp nama saimnieku un viesi, bet arī uzrauga pie durvīm notiekošo, līdzīgi kā Netatmo Presence vai tamlīdzīgas āra novērošanas sistēmas. Uzstādījumos var norādīt vēlamās zonas un attālumu, kur ierīces iebūvētie sensori vēros kustības. Tiklīdz tie pamanīs kaut ko gana lielu un kustīgu, nofotografēs un nosūtīs brīdinājumu saimniekam.

Vienīgais īsti traucējošais trūkums šai iekārtai ir aizture skaņas un video signāla pārraidīšanā, kā dēļ saruna nevedas tik raiti, kā gribētos.

Visu tehnoloģiju apskatu Kas stāv pie mājas durvīm? lasiet 12. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.