Ķīnas un Krievijas izlūkdienesti regulāri noklausās ASV prezidenta Donalda Trampa telefonsarunas, kuras viņš veic, izmantojot savu personīgo mobilo tālruni «iPhone», vēsta laikraksts «The New York Times».

Trampa padomnieki ir vairākkārtīgi brīdinājuši prezidentu, ka viņa sarunas, izmantojot personīgo telefonu, regulāri noklausās krievu un ķīniešu spiegi. Taču Tramps, uz kuru tiek izdarīts spiediens biežāk lietot aizsargātās Baltā nama fiksētās telefona līnija, joprojām nevēlas atteikties no saviem «iPhone». Pēc Baltā nama amatpersonu teiktā, viņi var tikai cerēt, ka Tramps sarunās neapspriež slepenu informāciju.

Tramps nav vēlējies atteikties no saviem diviem oficiālajiem «iPhone» un viena privātā. ASV Nacionālās drošības pārvalde (NSA) ir veikusi izmaiņas oficiālajos tālruņos, lai ierobežotu to spējas, taču personīgais telefons, kurā Tramps var glabāt kontaktus, vispār nav aizsargāts.

ASV izlūkdienesti par Trampa telefonsarunu noklausīšanos uzzinājuši no avotiem citu valstu valdībās un pārtvertajā saziņā starp ārvalstu amatpersonām.

Kā pavēstīja bijušās un esošās amatpersonas, ASV specdienesti noskaidrojuši, ka Ķīna cenšas izmantot noklausītajās sarunās iegūto informāciju - kā Tramps domā, kādi argumenti viņu pārliecina, ko viņš sliecas uzklausīt - lai ierobežotu tirdzniecības kara eskalāciju ar ASV.

Ķīnieši ir izveidojuši personu sarakstu, ar kurām Tramps regulāri sazinās, cerot izmantot viņus Trampa ietekmēšanai.