Izstrādājot "Nokia 7.2", ražotāji lielo likmi likuši uz visvieglāk nodemonstrējamajām kvalitātēm – pievilcīgu dizainu un ļoti labu ekrānu. 

Pēdējais ir patiešām labs. Ar viduvējo procesoru vēl var sadzīvot, jo tas tiek galā ar saviem pienākumiem, taču fotokamera un akumulatora darbība lietotājus varētu sarūgtināt.

Pateicoties tirgotāju piedāvātajām nomaksas iespējām un aizdevēju dāsni dāļātajiem patēriņa kredītiem, teju ikviens strādājošais un pat stipendiju saņēmējs var atļauties iegādāties kāroto viedtelefona modeli. Ja izreklamētu prestiža zīmola labāko modeli var iegūt par trīs, četriem desmitiem eiro mēnesī, kā gan sevi pārliecināt pirkt kaut ko lētāku? Šādos apstākļos mazāk populāriem ražotājiem nenākas viegli iegūt pircēju uzmanību, tādēļ nākas sapakot ierīcē dažas labas lietas, likt tai izskatīties pēc iespējas prestižākai un piedāvāt par zemu cenu. 

Pēc aptuveni šāda scenārija rīkojies "HMD Global", laižot tirgū interesantāko no sava šī rudens metiena – "Nokia 7.2."  
Trīskāršā fotokamera ir "Nokia 7.2" lielākā mīkla. Iespaidīgā vizuālā izskata un tehnisko parametru dēļ tā varētu pamudināt pircējus izšķirties par labu tieši šim modelim. Kā nekā galvenā aizmugurējā kamera aprīkota ar 48 megapikseļu attēla sensoru, kam piepalīdz 8 MP ultraplatā kamera un 5 MP dziļuma sensors. Tos klāj ikoniskā ražotāja "Zeiss" lēca. 

Uz papīra viss izskatās labi, taču lietošanā kamera ir ļoti neprognozējama. Rezumējot divās nedēļās piedzīvoto, var teikt, ka uz labām bildēm pamatoti var cerēt vien tad, ja fotografē dienā bez pietuvināšanas. Pat pie 3x pietuvinājuma attēls tiek redzami izkropļots, bet ar maksimālo 10x pietuvinājumu vairs nevar saprast, kas īsti bildē redzams. 

Tikpat nepatīkamus pārsteigumus sagādā platleņķa kamera, kas spēj nodrošināt kaut cik pieņemamu kvalitāti tikai kadra vidū. Malas ir acīmredzami graudainas, turklāt tā grēko ar krāsu atveidojumu. Nakts režīms ir mērena katastrofa. Nav pat skaidrs, kādēļ ražotājs to vispār iekļāvis, jo rezultāts īpaši neatšķiras no parastā režīma fotogrāfijas. Tuvu objektu fotografēšanā vēl var izlīdzēties ar spēcīgo zibspuldzi, bet naksnīgiem dabas skatiem vai pilsētas ainavām labāk nemaz netērēt laiku. 

Bēdīgo rezultātu vēl vairāk paspilgtina teicamais ekrāns, kurā visi izplūdumi un krāsu piejaukumi izskatās kā caur lupu. 

Izmēģinājumu laikā ierīces akumulators iztērējās vienas dienas laikā, un īpaši skarbs izaicinājums tai ir multimediju saturs. Skatoties video, stundas laikā enerģijas krājumi nokrītas pat par 20%. Tas nozīmē, ka īpaši vairāk par piecām seriāla daļām ar vienu uzlādi nenoskatīties. Vēl lielāku stresu ierīcei rada nonākšana spēlētkāru bērnu rokās.

Plašāks ierīces apskats lasāms 10. decembra žurnālā "Dienas Bizness"