Samsung Galaxy Note 9 ierodas ar lielāku bateriju un irbuli, ko var izmantot kā tālvadības pulti

Mobilo telefonu pasaulē iegājies, ka gadā ir divi lieli jaunumu viļņi. Pirmais «metiens» ir pavasarī ap Pasaules Mobilā kongresa laiku, kad tiek izrādīti teju visi flagmaņi, un otrais – rudenī. Šoreiz Samsung nolēma atkāpties no tradīcijas un rudens cēlienu iesāka tveicīgā vasaras dienā, 9. augustā prezentējot jauno digitālo piezīmjgrāmatu Galaxy Note 9.

Tirdzniecībā tā arī nonāca agrāk nekā ierasts – augusta nogalē –, raisot minējumus, ka korejieši vēlas novākt pirmo «ražu» vēl pirms galvenie konkurenti ASV un Āzijas vidienē paguvuši nodemonstrēt savu veikumu.

Ikvienu, kurš kaut reizi turējis rokā pērnā gada Note 8, jaunais modelis ne ar ko nepārsteigs. Varētu teikt, ka dizaineri šoreiz paņēmuši brīvdienas un izmaiņas ir nebūtiskas. Visu priekšpusi klāj stikls, un uz tā nav nevienas sataustāmas pogas, vienīgi ekrāns «izaudzis» par 0,1 collu līdz 6,4, lai arī pats tālrunis ir par nepilnu milimetru īsāks nekā priekšgājējs.
Eiropas tirgum paredzētajam Note 9 ir tieši tāds pats procesors, kā pavasarī izlaistajos S9 un S9+. Proti, pašu korejiešu radītais astoņu kodolu Exynos 9810 ar četriem 2,7 GHz un četriem 1,8 GHz kodoliem. Attiecīgi veiktspējas testos rezultāti ir identiski, taču labāki nekā pērnā gada modelim, kuram bija Exynos 8895 sērijas «dzinējs».

Operatīvās atmiņas apjoms «piesiets» iebūvētajai datu krātuvei. «Pieticīgākajā» 128 GB versijā ir 6 GB operatīvā atmiņa, bet lielajā 512 GB – 8 GB. Turklāt to var papildināt ar līdz pat 512 GB ietilpīgu microSD karti, iegūstot iespaidīgu datu noliktavu.

Lieki piebilst, ka Note 9 spējas tikt galā ar skaitļošanas uzdevumiem un spēlēm neraisīja ne mazākās šaubas. Viss notiek ātri un gludi, turklāt pie lielākām slodzēm tas neuzkarst kā Galaxy S9, kas ir jaunās dzesēšanas sistēmas nopelns.

Vienīgais visa izmēģinājumu termiņa laikā pamanītais niķis bija pāris situācijas, kad ienākošā zvana laikā tālrunis «neuzklāja» telefona izvēlni pār tobrīd aktīvo lietotni. Proti, melodija skanēja, bet uz zvanu varēja atbildēt, vien aizverot aktīvo programmu. Cerams, ka to var norakstīt uz testa modeļa līdz galam nenoslīpēto programmatūru.

Runājot par tālruņa darba spējām, vērts atgriezties pie atjaunotā S Pen. Tā galvenais ieguvums – iebūvēts Bluetooth raidītājs, kas irbuli padara par tālvadības pulti, kam var uzticēt dažādas funkcijas. Piemēram, ar vienu pogas klikšķi nofotografēt, ar diviem – pārslēgties no aizmugurējās kameras uz priekšējo un otrādi, bet pieturot pogu, atvērt kādu lietotni. Pogu var izmantot arī PowerPoint slaidu pārslēgšanai un citām darbībām pēc paša izvēles. Visnotaļ patīkams sīkums, īpaši sevis fotografētājiem, jo vairs nav ar pirkstu jāstiepjas pie foto pogas uz ekrāna. Telefonu var cieši turēt rokā un attēlus uzņemt ar plaukstā paslēpto kociņu. Signāla pārraidīšanai irbulī ir iemontēts sīks akumulators, kas uzlādējas minūtes laikā, kamēr S Pen atrodas savā kabatā korpusa labajā sānā.
Visu tehnoloģiju apskatu Pieslīpēta, papildināta piezīmjgrāmata lasiet 14. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.