Fitbit Versa spēj paveikt gandrīz to pašu, ko Ionic, bet maksā par simts eiro lētāk

Cik daudz naudas būtu vērts ieguldīt viedpulksteņa iegādē? Šis jautājums noteikti nodarbinājis katru racionālu pircēju. Ņemot vērā, ka pulkstenis vairumā gadījumu tiek izmantots tikai kā viedtelefona papildinājums, nevis pastāvīga sakaru ierīce, tam noteikti nevajadzētu maksāt pat pusi no cenas, cik tērējam par labu tālruni.

Šķiet, ražotāji uztaustījuši patērētāju noskaņojumu, tādēļ viedpulksteņu piedāvājumu piepilda ar aptuveni 200 eiro vērtām ierīcēm. Tām šopavasar pievienojās arī Fitbit Versa, kas tiek pozicionēta kā daudzfunkcionāla, taču pieejamāka ierīce tiem, kuri negrib maksāt 300 eiro par elitārāko Fitbit Ionic.

Vizuāli Fitbit Versa ir pavisam vienkāršs, pat askētisks pulkstenis. Plāns, 38 gramus smags alumīnija korpuss ar trīs pogām sānos. Viendabīgās melnās krāsas versijā metāls padarīts tik neuzkrītošs, ka to var viegli sajaukt ar plastmasu, tādēļ estētiem labāk izvēlēties rozā zelta vai citu spilgtāku versiju, kur vismaz kādu garšvielu «piešauj» divu krāsu saspēle.

Līdzīgi kā citos viedajos pulksteņos, arī Versa vadībai pilnīgi pietiek ar 1,34 collu 300x300 pikseļu izšķirtspējas skārienjutīgo ekrānu. 

Ar tālruni Versa sadarbojas caur Fitbit mobilo lietotni, kur faktiski notiek visa galvenā darbība. Tur var ielādēt lietotnes, pielāgot uzstādījumus, aplūkot fitnesa datus. Pulkstenis drīzāk ir datu savācējs un aktuālās informācijas uzrādītājs.

Lai arī kopumā Versa izpilda funkcijas, varētu vēlēties, lai sadarbība būtu mazliet raitāka. Laiku pa laikam lietotne negrib pati sinhronizēt informāciju ar pulksteni un izdara vien tad, kad uzstājīgi 3-4 reizes pēc kārtas tai manuāli dota komanda. Arī informācija par ienākošo telefona zvanu Versa ekrānā parādās vien tad, kad tālrunis drebējis vismaz trīs sekundes. 

Baterijas darbības laiks ar vienu uzlādi ir aptuveni četras dienas, kas tik plānai ierīcei ir atzīstams rezultāts. Taču skaidrs, ka izturības pamatā ir GPS uztvērēja neesamība. Kā zināms, tieši tas treniņu laikā ātri «izēd» enerģijas krājumus. Tas nozīmē, ka Versa lietotājiem, kuri vēlas kartē zīmēt maršrutu, skrējienā vai velobraucienā būs vien jānes līdzi lieks smagums viedtelefona veidolā.

Visu tehnoloģiju apskatu Plašam sportotāju lokam pieejams treneris lasiet 6. jūlija laikrakstā Dienas Bizness

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.