CAT triecienizturīgais viedtelefons S41 pats ar vienu uzlādi kalpo ilgi un spēj padalīties enerģijā ar citiem

Triecienizturīgie, ūdensdrošie telefoni visnotaļ veiksmīgi atraduši nišu arī viedo ierīču tirgū, «uzrunājot» ne vien celtniekus un citus glaunajiem «glāstekļiem» ne pārāk labvēlīgā vidē strādājošos, bet arī aktīva dzīvesveida piekopējus. Celtniecības tehnikas ražotāja CAT pērnā rudenī IFA izstādē Berlīnē prezentētais S41 ir solis vēl tālāk šajā virzienā, jo tas vilina patērētājus, kuriem patīk klejot ārpus civilizācijas vismaz pāris dienas. Divus gadus veco CAT S40 aizstājušais modelis neizceļas ar tik savdabīgu ekstru, kāda S60 ir termokamera, taču tam ir sava unikālā iezīme.

Tāpat kā citi nocietinātie tālruņi, S41 nav diezko glīts. Tas ir masīvs, ietērpts uzkrītošā triecienizturīgā sintētiskā materiāla apvalkā un izdekorēts ar automašīnas riepas protektoru atgādinošu reljefu. Tomēr bruņoto sajūtu pabojā tukšums zem aizmugurējā vāka, kā dēļ tas pie stiprāka spiediena ielokās. Lai pasargātu Gorilla Glass 5 aizsargstikla klāto ekrānu, korpusa malas izvirzītas dažus milimetrus uz priekšu. Līdz ar to dizaineri izveidojuši vietu, kur ap ekrānu neizbēgami krāsies netīrumi. Tā gan nebūs liela bēda, jo S41 atbilst IP68 standarta prasībām un to var droši nomazgāt zem silta ūdens strūklas, izpeldināt kādā tilpnē vai arī iemest sniegā.

Agrāk triecienizturīgajos tālruņos bija pieņemts ielikt otršķirīgas komponentes, bet S41 šajā ziņā ir progresējis. Mediatek Helio P20 MT6757 procesors gan nav prestižākais, toties tam ir astoņi kodoli ar 2,3GHz takts frekvenci.

Tālrunim ir 5 collu TFT skārienjutīgs Full HD izšķirtspējas ekrāns, kas veido 441 punktu uz collu pikseļu blīvumu. Tas ir pietiekami daudz, un attēls patiešām izskatās gana ass, taču spilgtumā un krāsu bagātībā tam nav nekādu izredžu sacensībā ar tādiem tālruņiem, kā, piemēram, Samsung Galaxy Note 8.

Gan aizmugurējā 13 megapikseļu, gan priekšējā 8 megapikseļu kamera ir apmierinošas, bet no tām nekādus brīnumus nevajadzētu gaidīt.

S41 ir netipiski ietilpīga 5000 miliampērstundu baterija, kas spēj ne tikai darbināt tālruni, bet arī padalīties enerģijā ar draugu mobilajām ierīcēm. Iespraužot ligzdā komplektā iekļautu vadu un aktivizējot lietotni Share, S41 sāks atdot savus elektrības krājumus otrai ierīcei.

Visu viedtelefona apskatu Nesavtīgs draugs lasiet 26. janvāra laikrakstā Dienas Bizness. 

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.