"Huawei" lēmums tirgot Eiropā "P40 Pro+" bagātinājis piedāvājumu ar vēl vienu simtkārtīgi pietuvināt spējīgu viedtālruni. 

Kad marta beigās "Huawei" tā brīža drūmajai globālajai situācijai atbilstošā virtuālajā prezentācijā izrādīja jaunos "P" sērijas viedtelefonus, visjaudīgākais no tiem, "P40 Pro+", uzreiz tika nostumts maliņā ar paziņojumu, ka būs pieejams tikai pircējiem Āzijā. Līdz ar to tas pārējai pasaulei kļuva neinteresants, lai gan vienīgais no visas sērijas spēja pieņemt mēnesi agrāk izrādītā "Samsung Galaxy S20 Ultra" mesto izaicinājumu.

Tagad Ķīnas uzņēmums domas ir mainījis un pārsteidzis eiropiešus ar solījumu tirgot "P40 Pro+" vecajā pasaulē. Ļoti iespējams, tas nonāks arī Latvijā. Ar ko gan tas varētu ieinteresēt mūsu pircējus, ņemot vērā, ka šobrīd jau nopērkamais "P40 Pro" piedāvā, iespējams, vislabāko telefona fotokameru tirgū?

Dizains

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

Kā flagmaņu sērijas jaudīgākajam eksemplāram piedien, "P40 Pro+" ir ieguvis labāko, kas uzņēmuma izpētes un attīstības centrā tobrīd bija lietošanas gatavībā. Tas atsaucas uz dizainu gan labā, gan ne tik pozitīvā veidā. Vizuāli redzamākā atšķirība no iepriekš izmēģinātā "P40 Pro" ir keramikas korpuss, kas pieejams klasiskās biznesa krāsās – baltā vai melnā. Stingrā keramika ienes izvēles iespējas dārgo ierīču klasē, kur dominē stikla pārklājs no abām pusēm. Tomēr jāatzīst, ka šis materiāls kombinācijā ar neitrālajām krāsām izskatās visnotaļ neizteiksmīgi, pat ja labi piestāv pie biznesa apģērba. Laikmetā, kad viedtelefons ir arī aksesuārs, stilu augstu vērtējoši patērētāji mēdz izvēlēties izteiksmīgas ierīces.

Atšķirību var sajust, paņemot šo IP68 ūdens noturības standartiem atbilstošo tālruni rokā. Tas sver 226 gramus un šķiet netipiski drukns, par spīti identiskiem gabarītiem ar "P40 Pro". Arī šajā modelī izmantots uz visām četrām pusēm pāri plūstošais ekrāns, kas ļāvis vidēja izmēra laukumā ietilpināt 6,58 collu ekrānu. Tālruni pat var uzskatīt par šauru, jo tas ir tikai 7,26 centimetrus plats un to lietot vienā plaukstā nav nekādu problēmu.

Trešā redzamā daļa, protams, ir masīvais, vismaz pāris centimetrus uz āru izaugušais kameras bloks, kas ir vēl uzkrītošāks nekā "P40 Pro". Tajā saliktas komponentes devušas savu artavu iespaidīgajā kopējā svarā, bet par to vairāk fotogrāfiju sadaļā. Saspiestās formas un pamatīgā kameras bloka izvirzījuma dēļ 9 milimetrus plānais tālrunis rokās šķiet "būdīgāks" nekā patiesībā ir.

Veiktspēja

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Iekšpus korpusa abi "P40 Pro" modeļi ir stipri līdzīgi, ja ne identiski. Arī "Plus" versijai ir "HiSilicon Kirin 990 5G" sērijas astoņu kodolu procesors, kādu iepazinām jau rudenī kopā ar "Mate 30 Pro". Tam ir divi 2,86 GHz, divi 2,36 un četri 1,95 GHz kodoli, kam talkā nāk 8GB operatīvā atmiņa un 16 kodolu "Mali-G76 MP16" grafiskā karte. Ja pavasarī apskatījām versiju ar 256 GB iebūvēto datu krātuvi, tad tagad "Db.lv" rīcībā bija nonākusi lielākā, 512 GB modifikācija. To var papildināt ar 256 GB "Nano Memory" karti, kopā iegūstot patiesi iespaidīgu datu krātuvi. Ņemot vērā jaudīgo fotokameru, šādi informācijas apcirkņi nebūs lieki.

Tā kā līdz viedtelefonu rudens metienam vēl ir patālu, arī veiktspējas testos nozīmīgas korekcijas nav notikušas. "P40 Pro+" uzrāda tādus pat rezultātus, kā mazliet lētākais brālis un abi gozējas tuvu saraksta virsotnei.

Sejas atpazīšanas sistēma darbojas pārliecinoši, arī naktī, jo izmanto infrasarkanās gaismas staru, taču kapitulē, ieraugot saimnieku sejas maskā. Izlīdzēties var ar ekrānā iemontēto, labi strādājošo pirkstu nospiedumu lasītāju, vienīgi atsevišķos gadījumos jārēķinās ar vienu niansi. Ja sejas atpazinējam nav izdevies paveikt savu darbu, tālrunis piedāvā ievadīt PIN kodu. Šādā ekrāna izkārtojumā pirkstu nospieduma lasītājs tiek parādīts pašā displeja lejā. Taču, pieskaroties ekrānam, iezīmētā vieta "pārceļo" uz patieso vietu nedaudz augstāk. Tādējādi atslēgšanai nepieciešami divi pieskārieni.

Tāpat kā pārējiem "P40" sērijas pārstāvjiem, arī šim nav pieejami "Google" servisi, un, spriežot pēc nesenajiem ASV paziņojumiem, nebūs vismaz līdz gadu mijai. Šī iemesla dēļ "Huawei" straujiem soļiem attīsta savu "AppGallery" veikalu, ik nedēļu pievienojot desmitiem jaunu lietojumprogrammu. Lai lietotāji zinātu ar ko rēķināties, "Huawei" pat izveidojuši sava veida gaidīšanas sarakstu. Ievadot vēlamās lietotnes nosaukumu, veikals parāda, vai drīzumā plānota tās pievienošana.

Daļu iecienīto lietotņu var pārnest no iepriekšējā tālruņa, tomēr jāņem vērā, ka dažas no tām nedarbosies bez sasaistes ar "Google Play". Un tās "P40" sērijai nav.

Ekrāns un skaņa

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Uz visām četrām malām nolocītais 6,58 collu OLED displejs ir tāds pats kā "P40 Pro". Tas aizņem 91,6% no korpusa laukuma un nodrošina 1200x2640 pikseļu izšķirtspēju. Tiesa, nolocītās malas drīzāk kalpo kā dizaina elements, jo ekrāna aktīvā daļa ir virspusē, kamēr sānos ir melnas, nelietojamas līnijas.

Displejs piedāvā teicamu, bet ne izcilu pikseļu blīvumu - 441 pikselis uz katru collu, kā arī vērā ņemamu 90Hz atjaunošanās ātrumu. Baterijas taupīšanas nolūkos atsvaidzi var pārslēgt uz 60Hz. Atbilstoši OLED standartiem, displejs ir košs un krāsām bagāts, tomēr tirgus līderiem to nevar pieskaitīt. Daži konkurenti piedāvā detalizētāku attēlu. Interesanti, ka šajā modelī ekrānu klāj reti manīta, mīksta aizsargplēve, kas uzlīmēta jau rūpnīcā.

Skaņai izmantots viens īsts skaļrunis korpusa apakšā un modernāks elektromagnētisko vibrāciju skaņas avots augšā. Lai arī tas izskan pietiekami skaļi, bez apakšējā "skandinātāja" atbalsta skanējums ir kā no aizvērtas kastes. Tā kā šoreiz vēl rezultāts ir 1:0 vecākās tehnoloģijas labā. It kā apliecinot, ka vibrācijas nespēj aizstāt īstu skaļruni, "Huawei" nav iekļāvis tālrunī "Dolby Atmos" atbalstu, kam nepieciešami vismaz divi pilnvērtīgi skaņas avoti.

Fotokamera

(Raksta autora vērtējums: 10 punkti no 10)

Fotokamera būtībā ir redzamākais no nozīmīgajiem viedtelefona elementiem, kurā "P40 Pro+" atšķiras no otra "Pro". "Huawei" patiešām ir piestrādājis, lai sarūpētu pircējiem labāko pieredzi. Iespaidīgajā kameru blokā ir veselas piecas lēcas. Galvenā ir tā pati 50 MP, tai palīdz 40 MP ultra platleņķa kamera, savukārt 12 MP telefoto kameru aizstājušas divas 8MP alternatīvas. Viena no tām ir ekvivalenta 240 mm periskopa telefoto objektīvam un nodrošina 10x optisko tālummaiņu, bet otra atbilst 80 mm objektīvam ar 3x optiskā pietuvinājuma iespēju. Vēl ir TOF 3D dziļuma sensors.

Abas telefoto kameras kopā sakombinē 100x tālummaiņu, kādu februārī pirmie parādīja "Samsung". Un, tāpat kā korejieši, arī "Huawei" pie tik liela pietuvinājuma iespējas iestrādājuši sekundāru kopskata logu, lai fotografētājs redz, kurp tiek vērsts objektīvs. Arī pati fotografēšana simtkārtīgā pietuvinājumā abu ražotāju ierīcēs ir līdzīga. Tā prasa stabilu trijkāji un neizsmeļamu pacietību, lai nofokusētos uz vajadzīgo vietu. Pie mazākās svārstības attēls šūpojas un izplūst. Kaut cik jēdzīga sanāk labi ja katra desmitā bilde, taču, kad izdodas, gandarījums ir neizmērāms. Šķiet, lielāks ieguvums gan ir tāds, ka ar telefonu "pievilkti" attēli, piemēram, 10x vai 20x, beidzot izskatās gana labi, lai tos varētu parādīt arī citiem. Līdz šim telefonu pietuvinājumā uzņemtās fotogrāfijas lielākoties bija nebaudāmas.

Par kameras darbību lielākoties sakāmi atzinīgi vārdi. Fotogrāfijas pēc noklusējuma tiek veidotas 12 MP izmērā, taču vajadzības gadījumā var ieslēgt 50MP attēlu. Tad gan jārēķinās, ka katra bilde būs 10-20 MB "smaga". Galvenais attēla sensors ir ne vien izmērā liels, bet arī spējīgs uz vareniem darbiem. Šķiet, tas nepalaiž garām pat sīkākās detaļas, tādēļ bildēs labi saskatāmi ūdens viļņi, teju katra koka lapa un gaismu spēles. Detalizācija ir augsta pat pustumsā uzņemtiem attēliem, tā kā naksnīgām pilsētas ainavām šī kamera derēs pilnīgi noteikti. Arī makro režīms izskatās spējīgāks nekā pārējos "P" sērijas modeļos, tiesa, līdz "One Plus 8 Pro" līmenim gan netiek.

Video režīmā vērtīgākais pienesums ir 256 reižu palēninājums jeb filmēšana ar 7680 kadriem sekundē, ko iepazinām jau rudenī "Mate 30 Pro". Neviens konkurents neko tādu vēl nespēj piedāvāt.

Akumulators

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

4200 mAh baterija ir tikpat ietilpīga kā "P40 Pro", un arī tās darbības rezultāts ir stipri līdzīgs. Pusotru dienu šis tālrunis iztur diezgan brīvi, pat dienas gaitā skatoties video un atskaņojot mūziku bezvadu austiņās. Izmēģinājumu nedēļās arī neradās iespaids, ka jaudīgā kamera prasītu īpaši vairāk enerģijas.

Nepārtrauktā video atskaņošanas režīmā baterija iztur aptuveni 17-18 stundas. Turklāt darbības ilgumu īpaši neietekmē 60Hz vai 90Hz ekrāna atjaunošanās ātruma izmantošana. Pārlūkprogrammas lietošana akumulatoru iztukšo aptuveni 15 stundās, bet sarunām var veltīt teju pilnu diennakti.

Tālrunis atbalsta superātru 40W uzlādi ar komplektā iekļauto lādētāju, un arī tikpat ātru bezvadu uzlādi, ko varējām izbaudīt ar izmēģinājumos līdzi piešķirto lādētāju. Abos gadījumos akumulators tiek piepildīts aptuveni stundas laikā. Savukārt 27W reversā bezvadu uzlāde ļauj austiņu futrāli piepildīt dažos desmitos minūšu.

Gala vērtējums

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

"Huawei P40 Pro+" būtiskākā priekšrocība pār "P40 Pro" ir iespaidīga 100x tālummaiņa. Keramikas korpusu un lielāku svaru diez vai var uzskatīt par ieguvumu. Taču cenas starpība ir ievērojama un ar šo modeli arī "Huawei" "pierakstās" to ražotāju klubiņā, par kuru apetīti patērētāji aizvien vairāk sarauc degunu. Ņemot vērā, ka "AppGallery" lietotņu veikals vēl ir diezgan agrīnā attīstības stadijā, būs interesanti vērot, cik daudzi pircēji būs gatavi maksāt par lielisku fotokameru, bet bez iespējas lietot daļu ierasto lietotņu.

Cena ap 1400 eiro


"Huawei P40 Pro+" vērtējums

Plusi

100x tālummaiņa un lieliska fotokamera

Uz četrām pusēm pāri malām plūstošs OLED ekrāns

Filmē video 256x palēninājumā


Mīnusi

Diezgan smags, neizteiksmīgu krāsu korpuss

Nav pieejami "Google" servisi

Lielais kameru bloks ir ļoti izvirzīts uz āru



Tehniskie dati:

Izmērs: 158.2 x 72.6 x 8.95 mm

Svars: 226g

Ekrāns: 6.58 collu 90 Hz OLED 1200 x 2640 izšķirtspēja

Procesors: HiSilicon Kirin 990 5G (7 nm, astoņi kodoli 2x 2.86 GHz Cortex-A76 & 2x 2.36 GHz Cortex-A76 & 4×1.95 GHz Cortex-A55)

Atmiņa: 512 GB iebūvētā un 8GB operatīvā

Operētājsistēma: Android 10 OS

Akumulators: 4200 mAh

Četrkārša aizmugurējā fotokamera:

Galvenā 50 megapikseļi, f/1.9, 23mm ar OIS

Ultra platleņķa 40 megapikseļi, f/1.8, 18mm

Telefoto 8 megapikseļi, f/4.4, 240mm, 10x optiskā tālumaiņa

Telefoto 8 megapikseļi f/2.4, 80mm, 3x optiskā tālummaiņa

TOF 3D dziļuma sensors

Duāla priekšējā fotokamera:

Platleņķa 32 MP, f/2.2, 26mm ar autofokusu

Ir TOF 3D