Vidējās klases Samsung viedtelefons Galaxy A9 ir pasaulē pirmais, kurā iestrādāti veseli četri fotokameras objektīvi

Vairākus gadus patērētāji tika radināti pie domas, ka vidējās klases tālruņi ir mēģinājums piešķirt budžeta klases ierīcēm pievienoto vērtību, iestrādājot kādu no jaunākā flagmaņa raksturīgākajām pazīmēm. Sākotnēji tas bija metāla korpuss, tad pirkstu nospiedumu lasītājs, duālā kamera un bezmalu displejs. Taču ražotāji nekad nesadūšojās ar vidējās klases telefonu lēkt augstāk par karognesēja uzcelto latiņu.

Nu tas ir mainījies. Pildot agrāk doto solījumu inovācijas patērētājiem nogādāt arī caur lētākām ierīcēm, Samsung oktobrī prezentēja pasaulē pirmo telefonu ar četrām fotokamerām – Galaxy A9.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Lēmums vidējās klases telefonā iekļaut kaut ko līdz šim neredzētu nav atcēlis taupības pasākumus citās frontēs. Galaxy A9 gadījumā visvairāk cietis procesors. Tam izvēlēts viduvējs Qualcomm Snapdragon 660 dzinējs ar četriem 2,2GHz un četriem 1,8GHz kodoliem, kam talkā nāk 6 GB operatīvā atmiņa. Ar ikdienas uzdevumiem tas tiek galā puslīdz raiti, bet veiktspējas testu rezultāti ir tādi, kādus var sagaidīt no šī procesora. Tie atpaliek pat no pērnā gada Galaxy S8 iespētā un ir vienā līmenī ar Nokia 7 Plus un Huawei Mate 20 Lite.

No patīkamajām lietām jāizceļ sejas atpazīšanas sistēma, kas atzīstami darbojas pat tumsā.

Ar displeju korejieši nav skopojušies. Galaxy A9 ir 6,3 collu Super AMOLED tehnoloģijas displejs, kādi tiek izmantoti Samsung flagmaņos. 18,5:9 malu attiecības dēļ izšķirtspēja mazliet pārvilkta pāri Full HD standartam, un 1080x2220 punkti veido pikseļu blīvumu ap 392 uz collu. Lai arī tas ir mazliet zem maģiskās 400 punktu robežas, no lietotāja viedokļa displejs ir gana labs – košs, detalizēts un Samsung telefoniem raksturīgi vitālās krāsās.

Četracainā kamera neapšaubāmi ir būtiskākais Galaxy A9 uzmanības piesaistītājs. Ražotājs aprīkojis ierīci ar 24 megapikseļu galveno kameru, 8 MP ultra plato, 10 MP telefoto objektīvu ar divkārtīgu optisko tālummaiņu, astoņkārtīgu hibrīda un vēl vienu 5 MP dziļuma sensoru. Tā uzdevums ir savākt fona informāciju, lai bildē rotaļātos ar telpu, mainot fonu aizmiglojumu dažādās vietās. Kameru daudzveidība sniedz dažādas interesantas iespējas. Piemēram, Galaxy A9 ir viens no retajiem tālruņiem, ar kuru objektus var ne tikai pietuvināt, bet arī attālināt. Pieskaroties ikonai kameras darbvirsmā, tuvu esoši objekti šķietami attālinās, tiesa, padarot apkārtējos objektus ieapaļus.

Izmēģinājumu laikā tomēr neatstāja sajūta, ka kamera kaut kā nav līdz galam nostrādāta un tai prasās uzlabojumi. Zeltainās rudens lapas fotogrāfijās izskatās brūnākas nekā dabā, debesis dažkārt tiek padarītas nedabīgi baltas un baltais tonis pārāk uzstājīgi spraucas tajās attēlu vietās, kur tam nevajadzētu būt.

Arī aizmiglošanas funkcija darbojas visai neizprotami. Dažās fotogrāfijās aizmiglots viens stūris, citās – teju viss fons. To gan var mainīt pēcapstrādē, bet ikdienas lietotājam ne vienmēr būs vaļa un vēlēšanās apstrādāt desmitiem bilžu.

Visu tehnoloģiju apskatu Četras acis skaidrākam skatam lasiet 23.novembra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.