Godātā redakcija, atļaujiet man paust savu atbalstu visiem tiem gaišajiem spēkiem, kas vaiga sviedros raujas, lai apgūtu tos astoņsimt tūkstotīšus naudas Viņa svētības Romas pāvesta Franciska vizītes sakarā. Finansējums esot piešķirts aumež lielās sabiedriskās nozīmes dēļ, tiek minēts, ka Latvijā esot kāds pusmiljons katoļu. 

Protams, visādi ņirgas un ļaunvēļi ākstīgi iesaka, ka pat miljonu viegli varētu savākt no pašiem katoļiem, ja ikkatris viens no tiem iemestu kolektē pa diveiro monētiņai. Kategoriski nosodu šādu tukšu muldēšanu! Tā kā Vatikāna finanšu sistēma ik pa reizei tiek atslēgta no pārējās pasaules naudas atmazgāšanas skandālu dēļ, viņiem jaunas problēmas ar lēveni grūti identificējumu ziedojumu galīgi nav vajadzīgas. Un mums pašiem arī ne, jo uztaisīt uzskaites sistēmu šādam projektam mūsu IT industrija varētu pāris trīs gadu laikā par miljoniem trim. Tādēļ pilnībā atbalstu valdības lemto – pasmelties budžetā. Nav ko eksperimentēt tik nopietnā gadījumā.

Skaidrs tak, ka mēs nemaksāsim to naudu kaut kur prom, tā būs iemiesojusies visādās labās lietās. Pie kam daži resori ir tik tiešām neticami pieticīgi savās papildvēlmēs. Tā Zemkopības ministrija lūdz ekstra tieši 1076 eiro, nevis ierastos miljonus sausuma/ slapjuma/ ielenkuma seku novēršanā. Šādu summu varētu arī tā kā savā esošajā budžetā sagrabināt, bet kur tad paliks notikuma unikalitātes un tautas svētku moments? Tā, biedri, mēs neuzcelsim!

Un lai mūs nemulsina tie 130+ tūkstotīši atkritumu konteineriem un atejām, tas ir tikai astotdaļmiljoniņš, nebūsim sīkumaini. Viss labums beigu beigās mums vien paliks.

Tiesa, ir viena nepilnība: visi tie uzlabojumi un remonti lielākoties ir sakoncentrējušies ap pašu Aglonu. Es ieteiktu izmantot Viņa svētības vizīti plašākas attīstības labā. No tiem 140+ tūkstotīšiem, kas papildus atvēlēti medijiem, kādu špilkumiņu varētu iespēlēt feikņūzu izplatītājiem. Tie par mazu, bet taisnīgu atlīdzību palaidīs visnotaļ ticamas ziņas, ka Viņa svētība ar helikopteriem nemaz nelidināsies, bet ar savu slaveno mazauto brauks pa šoseju no pašas Lietuvas un tad caur Latgali uz Ziemeļvidzemi un uz Igauniju prom. Dažādos avotos varētu minēt atšķirīgus maršruta variantus, lai ceļu sakārtošana būtu ar lielāku pārsegumu. Var arī padod ziņu, ka Viņa svētībai patīk dzert krāna ūdeni apstāšanās vietās. Nu jūs paši saprotat.

!Pat ja Saeima pieņemtu likumu, ka mums būs vispārēja papildu brīvdiena katru reizi, kad vizītē ieradīsies tādas valsts vadītājs, kurai neesam zaudējuši futbolā, uz kopproduktu un budžetu tas neatstātu nekādas sekas vismaz nākamās Saeimas pilnvaru termiņā.

Par naudām skaidrs, tagad tā mazā mistika ar valsts mēroga brīvdienu. Kā zināms, Lietuvā katoļu ir vairāk, bet brīvdienas tur šai sakarā nebūs. Tātad vai, smalki izsakoties, ergo: ar ticības lietām tam sakara nav.

Te nu pieklātos atgādināt: Viņa svētībai Romas pāvestam Franciskam ir vairāki amati, līdzīgi kā brežņevlaikos pat komunistu genseks ar vienu algu iztikt nevarēja, kļuva arī par prezidija priekšsēdētāju.

Viņa svētības devītais tituls ir Princeps sui iuris civitatis Vaticanae — Vatikāna valsts suverēns. Atgādinājumam: lai arī Vatikāna teritorija ir tikai 44 hektāri, tā ir neatkarīga valsts ar visām regālijām. Augšminētais tituls ir visnotaļ laicīga amata zīme, Viņa svētība ir valsts galva. Un te nu slēpjas iemesls, kādēļ mums lieti noderēs brīvdiena, un ne tikai katoļiem, bet arī tādam nekriškonim kā man. Proti, mūs apmeklēs tādas valsts galva, kuras futbola izlasei mēs neesam zaudējuši. Nekad. Kad vēl tā būs?

Lai arī milzīgā Andora (salīdzinot ar Vatikānu), Pireneju lielvalsts ar 77 tūkstošiem iedzīvotāju, šomēnes mūs pārspēt nespēja, bet viņu valsts galvas vizīte pie mums grūti iedomājama. Lieta tāda, ka šai zemei ir divi līdzvaldnieki, viens no kuriem ir Francijas prezidents, bet otrs – Urgelas bīskaps. Vienlaicīgi šamie te neieklīdīs, tas nu droši. Pat ja Saeima pieņemtu likumu, ka mums būs vispārēja papildu brīvdiena katru reizi, kad vizītē ieradīsies tādas valsts vadītājs, kurai neesam zaudējuši futbolā, uz kopproduktu un budžetu tas neatstātu nekādas sekas vismaz nākamās Saeimas pilnvaru termiņā.

Lai mūsu nedalīts atbalsts sportistiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē!

Lai mūsu sirdis un prāti ir pie gaumīgas budžeta izmantošanas, it īpaši tās sadaļas, kas «neparedzētiem gadījumiem»!

Eorum adventus periucundus et pergratus fuisset!

Urrā, biedri, urrā!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.