Banka izsniegusi 0,804 miljonu eiro finansējumu uzņēmumam SIA "AM Craft", kas nodarbojas ar industriālo 3D drukāšanu, ražojot gan plastmasas detaļas aviācijai, gan funkcionālus palīglīdzekļus medicīnai.

Par piešķirto finansējumu uzņēmums ir iegādājies četras lielizmēra 3D drukas iekārtas.

"3D drukāšana nodrošina iespēju ātri radīt unikālus un ļoti specifiskus plastmasas izstrādājumus visdažādākajiem pielietojumiem. Aviācija un medicīna ir starp lielākajām nozarēm, kas ievērojami palielinājušas 3D drukas izmantošanu," stāsta Ilze Zoltnere, "Luminor" Korporatīvā departamenta vadītāja.

3D drukāšanas uzņēmums iegādājies četras lielizmēra (ar darba laukumu 90x90x90 cm) ražošanas iekārtas un plāno izveidot Eiropā pirmo automatizēto industriālās 3D drukāšanas centru, koncentrējoties uz aviācijas un tehniskās ortopēdijas nozarēm. "AM Craft" plāno automatizēt šobrīd manuāli veicamus procesus, kas ļaus būtiski palielināt iekārtu kopējo ražību un uzlabot visa ražošanas procesa digitālo kontroli un uzraudzību. 

"AM Craft" līdzīpašnieks un valdes loceklis Jānis Jātnieks informē, ka "AM Craft" nodrošinās aviācijas nozarei sertificētu plastmasas produktu ražošanu gan jauniem produktiem un detaļām (krēsli, bagāžas glabātavas, pilota kabīne), gan esošu gaisakuģu interjeru pilnveidošanai, lai uzlabotu pasažieru komforta līmeni lidojuma laikā (Wi-Fi ievilkšana, mobilo ierīču lādēšanas punktu izvietošana katrā krēslā). Savukārt tehniskās ortopēdijas jomā tiks ražotas ilglaicīgai lietošanai piemērotas ortozes kājām un rokām, kosmētiskie vairogi protēzēm un citi funkcionālie palīglīdzekļi.

SIA "AM Craft" ir SIA "Baltic3D.eu" jaundibināts meitas uzņēmums. "Baltic3D.eu" ir septiņu gadu pieredze 3D drukas jomā, un kopš 2014. gada tas ir pasaulē lielākā 3D printeru ražotāja, Ņujorkas biržā kotētā uzņēmuma "Stratasys" oficiālais pārstāvis Baltijas valstīs. "Baltic3D.eu" ir saņēmis autorizāciju ražot sertificējamas lidaparātu interjera detaļas. "Baltic3D.eu" pārstāvji 2020. gada marta beigās bija daļa no komandas, kas uzvarēja hakatonā "HackForce" ar ideju par sejas aizsargmasku izgatavošanu ar 3D printeru palīdzību. Šobrīd notiek vairākkārt lietojamu sejas vairogu "Shield48" industriāla ražošana un realizācija vairāk nekā 10 valstīs.

Tev varētu interesēt arī: 

https://www.db.lv/zinas/shield48-no-prototipa-lidz-biznesam-nedelas-laika-495674