Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē saņemts iesniegums, kurā lūgts uzsākt kriminālprocesu pret SIA “Dizozols” pārstāvjiem un ar šo kompāniju saistītiem cilvēkiem par iespējamu krāpšanos un naudas līdzekļu piesavināšanos, vēsta portāls nra.lv. 

Dokumentā īpaša uzmanība pievērsta politiskajās aprindās pazīstamajam uzņēmējam Guntaram Galvanovskim.

Kā vēsta portāls, Valmierā reģistrētās SIA “Dizozols” amatpersonas un ar šo uzņēmumu saistītās personas tiek vainotas Pārgaujas novada Raiskuma pagastā reģistrētā uzņēmuma SIA “FC Lapegle” un tās amatpersonas Marisa Zariņa apkrāpšanā. 

Iesniegumā VP, kuru parakstījis M. Zariņš gan kā privātpersona, gan kā SIA FC “Lapegle” valdes loceklis, tiek lūgts uzsākt kriminālprocesu un atzīt uzņēmēju un viņa pārvaldīto uzņēmumu par cietušajiem. Tiek lūgts arī atzīt tiesības uz kompensācijām - M. Zariņam 536 961,84 eiro, bet SIA “FC Lapegle” 36 800,53 eiro, raksta nra.lv.

Dokumentā norādīts, ka SIA “Dizozols” dalībnieki ir Juris Andžejevskis (19,80198%) un Kate Glika (80,19802%), tā valde sastāv no valdes priekšsēdētāja Jura Andžejevska un valdes locekļa Ingus Salmiņa. Taču tur uzsvērts, ka reāli uzņēmums esot citas personas rokās: “Lai arī komercreģistrā kā SIA “Dizozols” vairākuma dalībniece un patiesā labuma guvēja ir norādīta Kate Glika, taču SIA “Dizozols” faktiskais dalībnieks un patiesā labuma guvējs, kura tiešā un nepastarpinātā pakļautībā darbojas valde, ir Guntars Galvanovskis (piezīme: Kate Glika ir Guntara Galvanovska dzīvesbiedre),” vēsta portāls.

Šā gada martā laikrakstā “Diena” atspoguļota G. Galvanovska saikne ar aizņēmumiem no finansēšanas platformas “Crowdestor”: “Kopš 2019. gada vasaras, kad izveidoja pūļa finansēšanas platformu “Crowdestor”, visu laiku aizņēmumu rekordists platformā ir Galvanovskim piederošais SIA “Beetroot Lab”, kura labā kopumā realizēti vairāki finansējuma piesaistīšanas projekti, veidojot aptuveni sešus miljonus eiro lielu līgumsummu. .. Otrs aizņēmējs ir SIA “Dižozols Investments”, kas piesaista naudu SIA “Dizozols”. Šeit aizņēmumiem tiek solīti mazāki procenti. Piemēram, 17% vienā no līgumiem. Kopējā aizņēmumu summa, kurai jānonāk SIA “Dizozols”, ir 2,7 miljoni eiro, no kuriem miljons ir atmaksāts aizņēmējiem, bet pārējais tiek līgumos garantēts ar zemes un meža īpašumiem. Grupa investoru jau šobrīd ir vērsušies pēc juridiskās palīdzības par aizdevuma atgūšanas iespējām no SIA “Dižozols Investments” kūrētajiem projektiem.”