Bieži vien aģentūru izstrādātās zīmola grāmatas netiek izmantotas, tāpēc reklāmas nozares pārstāvji izveidojuši interaktīvu tiešsaistes rīku "Corebook".

Uzņēmumu dibinājuši trīs partneri – Aigars Āboltiņš, Jānis Vērzemnieks un Maksims Kušnarevs, kuri kopā strādāja aģentūrā "Digibrand". Savā darbā viņi bija pamanījuši, ka zīmola grāmatas kolēģi sūta cits citam šurpu turpu un beigās neviens vairs nezina, kura ir īstā versija.

"Ideja par "Corebook" datējama ar 2018. gadu, kad sapratām, ka statiskas zīmola grāmatas pdf formātā 70% gadījumu netiek lietotas. Pētījām tirgū esošos zīmolu vadlīniju un failu vadības risinājumus, bet nekas mūs neapmierināja," saka J. Vērzemnieks.

Viņiem šķita, ka būtu loģiski, ka zīmola grāmata ir kā saite, kam var piekļūt visi, kam tai ir pieeja un var būt pārliecināti, ka tā ir aktuālā versija, turklāt to laika gaitā var papildināt un labot. Galarezultāts izskatās kā mājaslapa, bet nav vajadzīgas programmēšanas zināšanas, lai to sagatavotu. "Šāds risinājums der ne tikai statiskām pdf formāta zīmola grāmatām, bet arī vadlīnijām par video, audio un animāciju," skaidro J. Vērzemnieks.

"Digitālas zīmola grāmatas un interaktīvi dizaina rīki vairs nav nekas unikāls. Mūsu ideja ir radīt platformu, kurā veidot digitālas zīmola vadlīnijas bez programmēšanas. Mūsu veiksme un spēks ir komandā, kuru veido profesionāļi ar starptautiskām ambīcijām," saka M, Kušnarevs.

Uzņēmuma klientu vidū jau ir auto kompānija "Opel", reklāmas aģentūra "McCann London", video platforma "Kaltura". "Pirms diviem gadiem izsapņota ideja radīt jaunuzņēmumu un digitālu zīmolvedības produktu, ko pirktu pasaules līmeņa zīmoli, varētu izklausīties pēc pārāk ambicioza mērķa. Kopš produkta publiskās atvēršanas nav pagājusi neviena diena, kad platformā nebūtu piereģistrējušies jauni lietotāji un maksājošo klientu apjoms šobrīd katru mēnesi pieaug par 30%," teic J. Vērzemnieks.

Līdzdibinātāji ir izstrādājuši reklāmas kampaņas un no pirmās dienas paralēli ir domājuši, kā piesaistīt klientus. "Esam izmantojuši arī partizāniskas metodes, bez finansiāla ieguldījuma radot interesi par sevi – sarunājoties, esot aktīvi sociālajos tīklos, veidojot podkāstu utt.," atklāj J. Vērzemnieks.

Uzņēmums strādā pēc programmatūra kā pakalpojums biznesa modeļa.

Kompānija ir piesaistījusi riska kapitāla fonda "Baltic Tech Ventures" finansējumu. Sākotnēji piesaistīti 20 tūkstoši eiro, bet vienošanās paredz investīciju palielināt līdz ceturtdaļmiljonam eiro. "Šos divus gadus strādājām bez ārējā finansējuma, jo mums bija plāns risinājuma sākotnējo versiju izstrādāt pašiem par saviem līdzekļiem un tikai tad runāt ar investoriem," teic J. Vērzemnieks.

Viņš norāda, ka Covid-19 pandēmija savā ziņā nāca par labu uzņēmumam, jo šis laiks parādīja, kurš patiesi izmanto savas zīmola grāmatas. "Šis bija īstais produkts īstajā laikā tiem, kam zīmola grāmata ir patiesi svarīga biznesa sastāvdaļa. Esam ieguvuši maksājošus klientus nevis tāpēc, ka viņi izmanto zīmolvedību un zīmola grāmatu stila pēc, bet gan tāpēc, ka tie ir apzinājušies, ka tā ir svarīga daļa no biznesa," saka J. Vērzemnieks.