Partijas "KPV LV" valde 21.aprīlī nolēmusi atsaukt no ekonomikas ministra amata Jāni Vitenbergu pēc tam, kad viņš publiski paziņojis par aiziešanu no "KPV LV" un gatavību pievienoties nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA), informē partijas pārstāve Inese Ozoliņa.

Par šo partijas lēmumu 22.aprīlī tiks informēts arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

J.Vitenbergs neplāno pats atstāt amatu un cer uz "KPV LV" izpratni par nepieciešamību kopīgiem spēkiem pārvarēt Covid-19 pandēmiju. Viņš aģentūrai LETA pauda, ka, viņaprāt, līdz šim strādājis godprātīgi un vēlas arī turpmāk strādāt ministra amatā. Ministra ieskatā sarežģītā situācija "KPV LV" iekšienē, kā arī vispārējie apstākļi liecina par to, ka partija var turpināt sekmīgi strādāt sadarbībā ar kādu citu politisko spēku, ko, viņaprāt, apliecinot vakar starp "KPV LV" un NA noslēgtā vienošanās par koordinētām rīcībām ekonomikā un zemkopībā.

"Vitenbergs ekonomikas ministra amatā tika deleģēts no mūsu partijas, tāpēc būtu tikai godprātīgi, ja līdz ar publiskiem paziņojumiem par pievienošanos citai partijai viņš paziņotu par amata atstāšanu. Šādu lēmumu mēs nesagaidījām, tāpēc esam valdē nolēmuši atsaukt viņu no ekonomikas ministra amata. Šis nebija viegls lēmums, jo līdz šim kā partija esam stāvējuši par cilvēku, kuram ticējām un kuru vienmēr atbalstījām grūtos brīžos un sarežģītu un sabiedrībai nesaprotamu lēmumu pieņemšanā. Šobrīd Vitenbergs labprātīgi ir izvēlējies iet citu ceļu un mēs esam pieņēmuši viņa lēmumu ar sapratni un cieņu. Apzinoties, ka šobrīd valstī pandēmijas apstākļos ir vajadzīga stabilitāte un rīcībspēja, esam jau izskatījuši jaunu kandidātu iespējas, kas spēs operatīvi nodrošināt pēctecību Ekonomikas ministrijas darbā," paziņojumā norāda “KPV LV” (“Par Cilvēcīgu Latviju”) valdes priekšsēdētāja Ieva Krapāne.

"KPV LV" atgādina, ka koalīcijas partiju sadarbības līgums paredz, ka partijai ir trīs ministru portfeļi - iekšlietu, labklājības un ekonomikas ministra. Koalīcijas līgums paredz nedēļas laikā atbrīvot ministru no amata, ja sadarbības partneris, kas ieteicis šo ministru, rakstveidā paziņojis par ministra atsaukšanu, vērš uzmanību partijā.

"KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo (KPV LV) aģentūrai LETA, komentējot Vitenberga aiziešanu uz NA, norādījis, ka "Politiskā staigāšana", tuvojoties vēlēšanām, nav nekas unikāls. "Katrs cilvēks izdara izvēli pēc savas pārliecības un saprašanas. Tas ir slikti komandai un slikti partijai. Bet katrs izvēlas savu politisko nākotni un savu nostāju. Šobrīd no manis komentāri ļoti vienkārši - viņš izvēlējās savu ceļu," teica Možvillo.

Pašlaik Možvillo frakcijas vārdā nebija gatavs atbildēt, vai tiks prasīta ekonomikas ministra maiņa, lai amatā varētu stāties kāds "KPV LV" pārstāvis, taču šis jautājums frakcijā "noteikti jāpārrunā".

"Esmu pieņēmis lēmumu izstāties no politiskās partijas, kura man deva iespēju sākt darboties politikā. Šis laiks ir bijis izaicinājumiem pilns, taču reizē arī liela pieredze, kuru esmu guvis. Man ir bijusi iespēja piedalīties dažādu lēmumu pieņemšanā, sākot no darba Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, līdz Ekonomikas ministrijas darbam Covid pandēmijas laikā. Esmu daudz domājis par saviem nākotnes izaicinājumiem un darbiem, vai un kā tie var palīdzēt Latvijas kā nacionālas valsts attīstībai un stiprināšanai. Atbilde nav bijusi vienkārša, jo, lai turpinātu darboties politikā, ir jābūt stiprai pārliecībai par to, ka spēšu atdot no sevis visu. Man ir bijusi iespēja izvērtēt un pārdomāt to, kura politiskā organizācija manai pārliecībai ir vistuvākā. Negribu noniecināt nevienu politisko partiju un jo īpaši tās, kuras bija gatavas dot man iespēju, taču esmu izdarījis savu izvēli par labu Nacionālajai apvienībai," savu lēmumu pamato J.Vitenbergs.