Mobilo sakaru operators un IKT pakalpojumu sniedzējs Bite uzsācis pilotprojektu, kura ietvaros ir nokomplektēta jauna pārdošanas speciālistu komanda, kas strādās tikai attālināti no jebkuras vietas Latvijā. 

Interese par vakanci darbam 100% tikai no mājām ir bijusi ievērojami augstāka, nekā tāda paša amata pozīcijai bez šādas iespējas.

Uzņēmumā norāda, ka tas ir ne tikai veids, kā mazināt bezdarba līmeni reģionos, bet arī nodarbināt gados vecākus cilvēkus, un neizslēdz, ka pēc pilotprojekta pirmo mēnešu darbības rezultātu novērtēšanas, šādas komandas tiks ieviestas arī ilgtermiņā. 

Kopumā uz vienu no 13 vakantajām vietām pretendēja 22 amata kandidāti. Visi 13 darbinieki, kuri veido jauno komandu, darbu uzsākuši jūlija vidū. 

“Aizvadītais pandēmijas laiks ir ieviesis savas korekcijas darba tirgū, tajā skaitā arī sadarbības modeļos starp darba devēju un darba ņēmēju. Ir profesijas, kurās iepriekš attālinātais darbs nebija iedomājams, tomēr šobrīd tā kļuvusi par ikdienas praksi. Tāpat aizvien biežāk darba devēji ievieš vairākus darba attiecību modeļus vienlaicīgi, jo tas, kas der vienai komandai ar saviem darba pienākumiem un uzdevumiem, ļoti iespējams, neder citai. Ideja izveidot komandu, kas strādā tikai no mājām, ļauj uzrunāt jau pieredzējušus pārdošanas jomas speciālistus visā Latvijā, aptvert dažādas vecuma grupas, gan arī nodarbināt cilvēkus tur, kur ir augstāks bezdarba līmenis, vienlaikus saglabājot cilvēkiem iespēju dzīvot savā pilsētā. Kopumā šobrīd darba tirgus piedzīvo vienu no lielākajiem transformācijas procesiem un šīs pārmaiņas piedzīvosim arī turpmāk,” stāsta Endija Kaševska, Bites Klimata kontroles vadītāja.

Raksturojot darbinieku vecumus, kuri līdz šim iesaistīti pilotprojektā, tie ir profesionāļi vecumā no 20 līdz 53 gadiem un pārstāv teju visu Latviju – gan Latgali, gan Vidzemi, gan Zemgali. Šobrīd tālākā vieta, no kuras strādās šīs komandas darbinieks, ir Rēzeknes novads, bet citi strādā no tādām pilsētām kā Koknese un Ropaži, kā arī no Valmieras un Bauskas novadiem. 

Pilotprojekta mērķis ir noskaidrot, vai šāds attālinātas sadarbības modelis attaisno sevi ilgtermiņā.

“Līdz ar darbinieku pielāgošanos darbam attālināti, darba devējam ir jārod risinājumi arī turpmākai sadarbībai, kas būtu izdevīga abām pusēm. Joprojām visi mūsu uzņēmuma darbinieki strādā pēc sava veida hibrīda darba modeļa, kas paredz gan klātienes, gan attālināta darba iespējas. Lai gan zinām, ka pilnībā uz attālinātu darba modeli nepāriesim, jo birojs ir mūsu vienojošā vide, kas ir svarīgs priekšnoteikums saliedētas, radošai un uz izaugsmi orientētai komandai,” piebilst E. Kaševska.