Visticamāk, pēc sešiem septiņiem gadiem liela daļa cilvēku ēdīs robota gatavotu maltīti. 

Nākotnē gatavošana mājās būs ekskluzīvs hobijs, uzskata sabiedriskajai ēdināšanai domāto robotizēto virtuvju ražotāja SIA "Roboeatz" dibinātāji Konstantīns Korčjomkins un Jānis Poruks. 

"Jā, šis paradums saglabāsies, bet vairāk kā hobijs. Būs izdevīgāk, saprātīgāk, drošāk un veselīgāk ēst robota pagatavotu maltīti. Pārtikas ražošanas ķēdē pasaulē jau principā viss ir automatizēts – traktori strādā automatizēti, sistēmas zina, cik daudz mēslojuma vajadzīgs konkrētajam zemes gabalam, augus laista tieši pie stāda, tā ekonomējot ūdeni, dators izrēķina, kad jānovāc raža. Cilvēki ir iesaistīti šajos procesos, bet ļoti daudz kas jau notiek automatizēti. Cilvēki ir saglabājušies pēdējā posmā, bet ir tikai loģiski, ka piecu līdz septiņu gadu laikā arī tas būs robotizēts," spriež K. Korčjomkins. 

Šo tendenču attīstību veicināšot arī sabiedrības novecošanās – trūks cilvēku, kuri būs gatavi par pieticīgu atalgojumu veikt fizisku darbu. Iecerēts, ka "Roboeatz" robotizētās virtuves būs ne vien ātrās ēdināšanas iestādēs, bet arī skolās, slimnīcās, bērnudārzos, biroju ēkās un daudzstāvu māju apkaimēs. Roboti mācēs pagatavot dažādus ēdienus, pielāgotus konkrētā cilvēka diētai, alerģijām un maciņa biezumam, piedāvājot ēdienu lētāk nekā tad, ja to būtu gatavojis cilvēks.

Pie robotizētās virtuves risinājuma uzņēmums strādā jau divarpus gadus.


Visu rakstu lasiet 1. septembra žurnālā "Dienas Bizness".

Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.