Lielbritānijas valdība trešdien atļāva Toda Bolija investoru grupai pārņemt Anglijas premjerlīgas futbola klubu Londonas "Chelsea", ka pieder sankciju sarakstā iekļautajam Krievijas oligarham Romanam Abramovičam.

Lielbritānijas Digitālā, kultūras, mediju un sporta departamenta valsts sekretāre Nadīne Dorīsa paziņoja, ka otrdien vēlu vakarā ļāvusi notikt darījumam, kuru apstiprinājusi arī Anglijas premjerlīga.

"Esam gandarīti, ka darījuma rezultātā Romans Abramovičs vai kāds cits sankcijām pakļautais negūs nekādu peļņu," norāda Dorīsa. "Ņemot vērā sankcijas, ko piemērojām tiem, kas ir saistīti ar [Krievijas prezidentu Vladimiru] Putinu un asiņaino iebrukumu Ukrainā, kluba ilgtermiņa nākotni var nodrošināt tikai jauna īpašnieka vadībā."

Jau ziņots, ka investoru grupa Beisbola augstākās līgas (MLB) kluba Losandželosas "Dodgers" līdzīpašnieka Toda Bolija vadībā iegādāsies Londonas "Chelsea" futbola klubu par 4,97 miljardiem eiro.

"Chelsea" īpašnieks Abramovičs par premjerlīgas kluba pārdošanu paziņoja martā, tikai dažas dienas pirms tam, kad Lielbritānijas valdība viņam noteica sankcijas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Pēc ilgstoša solīšanas procesa, kurā bija iesaistītas vairākas investoru grupas, Boliju un viņa partnerus izvēlējās Ņujorkas banka "Raine Group", kas pārrauga "Chelsea" pārdošanu.

"No kopējām investīcijām 2,5 miljardi mārciņu (2,9 miljardi eiro) tiks novirzīti kluba akciju iegādei, un, kā apstiprināja Abramovičs, šie ieņēmumi tiks ieskaitīti iesaldētā Apvienotās Karalistes bankas kontā nolūkā to simtprocentīgi ziedot labdarības mērķiem," ziņoja "Chelsea".

Abramovičs "Chelsea" iegādājās 2003.gadā par 140 miljoniem mārciņu.

Krievijas miljardiera laikā komanda 19 gados izcīnīja 19 dažādas trofejas, tostarp piecas reizes uzvarēja premjerlīgā un divas reizes UEFA Čempionu līgā. Šosezon "Chelsea" aizcīnījās līdz Anglijas (FA) kausa un Līgas kausa finālam, abos mačos zaudējot "Liverpool" pēcspēles 11 metru sitienu sērijā.

Jaunie īpašnieki plāno arī investēt klubā 1,75 miljardus mārciņu (2,05 miljardi eiro).

Abramovičs nevar gūt peļņu no "Chelsea" pārdošanas, taču viņš jau bija apņēmies norakstīt kluba 1,5 miljardus mārciņu (1,75 miljardi eiro) lielo parādu, kā arī visus ieņēmumus no pārdošanas novirzīt Ukrainas kara upuriem.

Izskanēja bažas par kluba nākotni, ja pārdošana netiks pabeigta pirms valdības izsniegtās licences beigām 31.maijā.