Liepājas rajonā 2009. gada pirmajā pusē ekspluatācijā pieņemti 83 objekti, savukārt pērn pirmajos sešos mēnešos - 67, Db informēja Liepājas rajona apvienotās būvvaldes vadītājs Andris Vaivars.
Šogad pieprasīti 165 arhitektūras plānošanas uzdevumi, būvēts par aptuveni septiņiem miljoniem latu. 2008. gada pirmajā pusē naudas izteiksmē būvapjomi bijuši par 11.7 milj. Ls, taču 6.9 milj. Ls no tiem izmaksājis Vaiņodes cūkkopības komplekss, norādīja A. Vaivars. Pašvaldību objekti šogad nodoti ekspluatācijā aptuveni divas reizes vairāk nekā privāti pasūtītie - attiecīgi par 4.7 un 2.2 milj. Ls.
Kritums varētu būt gada otrajā pusē, prognozēja būvvaldes vadītājs, jo šogad ekspluatācijā nodoti vairāki objekti, kas sākti pērn un kuriem tērēta nauda, ko pašvaldības saņēma novadu veidošanai.
Apvienotā būvvalde pēc reģionālās reformas piedzīvos nelielas izmaiņas - kā līdz šim, arī turpmāk atsevišķa būvvalde būs Nīcas novadam, kuram tagad pievienojies arī Otaņķu pagasts. Sava būvvalde būs arī jaunajam Aizputes novadam. Savukārt Grobiņas novads solījis atteikties no būvvaldes un iekļauties apvienotajā būvvaldē.
Populārākie
- Tarifu jutīgās nozares Eiropā: iemesli optimismam un satraukumam
- Banku darbība atgriežas 70. gados – cilvēciska pieeja mūsdienīgā tehnoloģiskā izpildījumā
- Plaša Latvijas uzņēmēju delegācija dodas uz Japānu
- Auto diski: ko nozīmē uz tiem esošie cipari? Īss ceļvedis ikvienam autovadītājam
- Lietuvas cerības uz ekonomisku labumu no attiecībām ar Taivānu bija kļūda