22. maijā  Kurzemes jūrmalā pie Papes notiks Pūķaraga Pūķu diena 2010. Tajā paredzēts kaitbords, paraplanierisms, pūķu laišana un citas tūrisma aktivitātes.

Lai popularizētu aktīvo atpūtu un veicinātu tūrisma attīstību Kurzemē, pasākuma organizators, atpūtas komplekss Pūķarags šajā dienā piedāvās kempinga pakalpojumus visiem Pūķu dienas apmeklētājiem par brīvu, kā arī aicina tāpat rīkoties citu apkārtnes kempingu īpašniekus.

Kaitbords ir sporta veids, kurā cilvēks pārvietojas pa ūdeni ar kaitborda dēli, par vilcējspēku izmantojot vēju, kas pūš pūķī kā burā. Latvijā šis sporta veids vēl nav iemantojis masveida piekrišanu, atzīst organizatori. Atpūtas komplekss Pūķarags aicinājis visus Latvijas kaitbordistus iesildīties sezonai ar piedalīšanos Pūķu dienā 2010.

Savukārt paraplanierismu dēvē par pasaulē masveidīgāko aviosportu. Parasti lidojumu sāk, laižoties lejup no kāda augsta kalna, taču Latvijā, kur šādu kalnu nav, izmanto automašīnas ar īpašām vinčām, kas braucot tin ārā trosīti un uzvelk paraplānu gaisā. Sasniedzot drošu augstumu, trosīte tiek atāķēta un paraplānists nokļūst brīvā lidojumā. Pūķu dienā 2010 visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar paraplānisma pamatprincipiem, ar ko tie atšķiras kalnos un Latvijas apstākļos, arī pašiem izmēģināt paraplānisma lidojumu tandēmā ar īpaši apmācītu instruktoru (instruktoram priekšpusē piesprādzē pasažieri, paceļ augšā un izvizina.
Pūķu diena 2010 šogad notiek pirmo reizi, taču organizatori cer, ka tā kļūs par tradīciju.