Garkalnes pašvaldība vadītājs Mārtiņš Bauze Krastiņš sabiedrības uzmanības centrā nonācis vairākkārt, un šoreiz pārkāpts likums par interešu konfliktu. Domes priekšsēdētājs darbā pašvaldībā pieņēmis savu dēlu, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir gādāt par tēva publisko tēlu, vēsta raidījums Nekā Personīgi.

«Jā, tā sanāk, es esmu preses sekretārs,» raidījumam stāstīja Mārcis Bauze Krastiņš, «Mani uzaicināja.»
«Kas tieši?»
«Elīna.»
«Kas ir Elīna?»
«Elīna ir mana māsa.»
«Viņa ir bijusī darbiniece?»
«Nevis bijusī, es tagad esmu, patiesībā es šeit strādāju uz īstermiņa laiku,» raidījumam skaidroja Mārcis Bauze Krastiņš.

Domes priekšsēdētāja dēlam Mārcim ir komunikācijas zinātnes bakalaurs, kas esot iemesls, kādēļ viņš pieņemts darbā. Viņš pats uzskata, ka ir kompetents un tādēļ nokļuvis Domē. Kādēļ uz šo amatu netika izsludināts konkurss, preses sekretārs īsti neesot varējis paskaidrot, vēsta raidījums.

«Konkurss? Nuuu... Es nezinu. Īstenībā lieta ir tāda, es esmu kvalificēts. Lieta tāda, ka… nu mēs visi kaut kādā mērā esam radinieki. Nu tādā ziņā, ka ir kaut kāds cilts koks visiem cilvēkiem teorētiski, un, ja runā par šo likumu, tad ir tāds likums, kurš… kurš... Tas ir cilvēktiesību likums, un viņš ir savā ziņā ir pretrunā ar šo te otru likumu, kas ir par radiniekiem, lūk,» Nekā Personīga stāstīja Mārcis Bauze Krastiņš.

Līdz šim Garkalnes pašvaldības vadītājs bijis iesaistīts vairākos apšaubāmos darījumos vai lēmumu pieņemšanās. Ar iepriekšējā Garkalnes novada domes vadītāja Jura Silova (SC) atbalstu, Bauze Krastiņš privatizēja zemes gabalu abpus Siguldas šosejai ar nosaukumu Brīnumi. Vēlāk ar domes lēmumu viņš tos izdevīgi iemainīja pret zemes gabalu pie ezera. Nekā Personīgi vēsta, ka toreizējie Garkalnes deputāti nav varējuši atcerēties, ka šāds lēmums būtu skatīts domē, un pieļāva, ka tas izdarīts aizmuguriski - pa kluso.

Savulaik KNAB bija aizdomas par nelikumīgu Garkalnes domes atbalstu 5 000 latu apmērā festivālam Bauzlande. Tas notika Bauzes sievas īpašumā Elīnas, un viens no pasākuma organizatoriem bija Bauzes Krastiņa dēls Mārcis.

Savukārt pirms diviem gadiem, kad Zaļo zemnieku biedrs Bauze tika pieķerts kopā ar kaimiņu vedot nelikumīgi pašvaldības mežos nozāģētu koku, viņš atrunājās, ka tikai palīdzējis kaimiņam, vēsta Nekā Personīga.

Skeptisks par radinieku pieņemšanu darbā ir Pašvaldības savienības vadītājs Andris Jaunsleinis. Privātbiznesa prakse rādot, ka radinieka pieņemšana traucē darbu un to nevajadzētu praktizēt arī pašvaldībām.

Bauzes bērnu pieņemšana darbā pašvaldībā vai ar to saistītajos uzņēmumos Garkalnē nav vienīgais šāda veida gadījums - pašvaldības deputātēm Aijai Šteinbukai un Ilzei Lieljurei vīri strādā pašvaldības uzņēmumos, bet deputātiem Kārlim Bružukam un Silvijai Putnikai – māte un meita Berģu skolā.

Domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Romualda Klusa meita strādā vienā ēkā ar tēvu – būvvaldē. Garkalne esot mazs ciemats, kurā grūti atrast labus darbiniekus, skaidro Kluss.

Pašvaldības vadītājs Mārtiņš Bauze Krastiņš nevēlējās komentēt dēla strādāšanu domē, kā arī atteicās no komentāriem par radinieku nonākšanu pašvaldības uzņēmumos. Atbildes vietā Nekā Personīga filmēšanas grupa tika izraidīja no viņa kabineta.

Vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs nav nolēmis vērsties pret Garkalnes pašvaldību. Situācija ar radinieku pieņemšanu darbā esot pretrunīga un ļoti izplatīta Latvijas pašvaldībās. Taču tikšot domāts par sistēmas izveidi, kura nepieļauj radinieku pieņemšanu darbā, ja tie atrodas tiešā pakļautībā.