Eiropas Parlaments (EP) gatavojas ierosināt Eiropas Savienības (ES) tiesību aktu, kas nodrošinātu darbinieka tiesības brīvajā laikā atslēgties no darba e-pasta un tālruņa, informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

EP deputāti uzskata, ka tiesības ārpus darba laika būt bezsaistē ir darba ņēmēju pamattiesības, kas ļauj neveikt darba uzdevumus, tālruņa zvanus, neatbildēt uz e-pastiem un citām elektroniskām ziņām ārpus darba laika, tostarp brīvdienās un cita veida atvaļinājumos.

Deputāti mudina dalībvalstis veikt visus vajadzīgos pasākumus, kas nodrošinātu šīs darbinieku tiesības, tostarp to paredzot koplīgumos starp sociālajiem partneriem. Viņi plāno prasīt arī garantēt atbilstošu aizsardzību pret negatīvām sekām darbiniekiem, kas vēlas īstenot savas tiesības būt bezsaistē.

Tā kā šīs tiesības pašlaik nav oficiāli nostiprinātas ES likumdošanā, EP lūgs Eiropas Komisiju iesniegt tiesību aktu par tiesībām būt bezsaistē. Šādas direktīvas priekšlikums ir pievienots rezolūcijai, par kuru EP runās 20.janvārī un balsos 21.janvārī, pavēstīja Krastiņš.