Ja Saeimas vēlēšanas būtu notikušas maija otrajā pusē, 5% barjeru visdrīzāk pārvarētu Saskaņas centrs, Vienotība, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Tautas partija (TP) kopā ar LPP/LC, kā arī PCTVL, liecina tirgus un socioloģisko pētījumu centra SKDS jaunākā balsstiesīgo iedzīvotāju aptauja.
Attiecīgi no visiem balsstiesīgajiem par Saskaņas centru balsotu 18.2%, par Vienotību – 13.7%, par ZZS – 8.5%, par TP – 4.6%, par LPP/LC – 2.9%, par PCTVL – 2.9%, par Visu Latvijai – 2.0%, bet par LSDSP – 1.2%. Citas partijas būtu ieguvušas mazāk par 1% balsu katra. Šos, laika posmā no 14. līdz 25. maijam veiktās, aptaujas rezultātus sociālajā tīkla Twitter.com otrdien publiskoja SKDS direktors Arnis Kaktiņš.
Kopumā 41.5% balsstiesīgo nespēja izvēlēties partiju par kuru balsot. No tiem 17.4% apgalvoja, ka nepiedalītos vēlēšanās, bet 24.1% atzina, ka vēl nav izlēmuši. SKDS arī centies prognozēt, kāds varētu būt Saeimas vēlēšanu iznākums, ja neizlēmušie savu izvēli izdarītu proporcionāli jau izlēmušo pilsoņu balsīm.
Pieņemot, ka neizlēmušo balsis sadalās tieši proporcionāli jau izlēmušo pilsoņu balsīm, un veicot rezultātu pārrēķinu atklājas, ka šāda balsu sadalījuma gadījumā 5% barjeru kopumā pārvarētu sešas partijas: SC, kas faktiskajās vēlēšanās būtu ieguvis 31% balsu, Vienotība – 23.4%, ZZS – 14.5%, TP – 7.8%, LPP/LC – 5.0% un PCTVL – 5.0%. Savukārt ne TB/LNNK, ne arī Visu Latvijai, startējot atsevišķi, 5% barjeru nepārvarētu – tās attiecīgi iegūtu 3.9% un 3.5% balsu. Arī LSDSP viena pati piecu procentu barjeru nepārvarētu jo saņemtu tikai 2.1% balsu.
Vērtējot partiju popularitātes izmaiņas kopš 2010. gada marta, SKDS konstatējis, ka pēdējo trīs mēnešu laikā nevienai no partijām nav izdevies būtiski palielināt vai pazaudēt atbalstītāju skaitu. Vērojama tendence nedaudz pieaugt SC popularitātei, jo martā par to būtu balsojuši tikai 14.5%, bet aprīlī 15.7% no visiem balsstiesīgajiem. Turklāt maijā iegūtais rezultāts – 18.2% ir augstākais rādītājs, ko šī partija ir ieguvusi pēdējo gadu laikā. Taču citu partiju popularitāte svārstās to tradicionālajos svārstību koridoros, un nevar apgalvot, ka kāda no tām pēdējo trīs mēnešu laikā būtu popularitāti vērā ņemami ieguvusi vai zaudējusi.