
Politiķi pirms vēlēšanām solīja 2/3 no nepieciešamās konsolidācijas panākt uz izdevumu samazināšanas, bet 1/3 – uz nodokļu celšanas rēķina. Taču pēc vēlēšanām piedāvātie budžeta konsolidēšanas priekšlikumi paredz pretēju scenāriju , portālam Diena.lv norādījusi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) vadītāja Žanete Jaunzeme-Grende.
Viņa piebilst, ka bizness ir ļoti dusmīgs un uzņēmēji pirms vēlēšanām ticēja politiķu teiktajam, tāpēc uzņēmēju organizācijas nolēmušas nākt palīgā valdībai un parādīt, kur izdevumu sadaļā vēl būtu iespējams īsināt.
Nevalstisko organizāciju pārstāvji Ekonomikas ministrijā jau iesnieguši gandrīz 100 priekšlikumus valdības rīcības plānam ekonomikā. Tie tiks izvērtēti un iekļauti rīcības plāna gala redakcijā, kas Valsts kancelejā jāiesniedz līdz pirmdienai, 6.decembrim.
«Skatāmies pa miljonam, pa miljonam. Palīdzēsim piepildīt to, ko politiķi pirms vēlēšanām solīja,» teica Ž. Jaunzeme – Grende un piebildusi, ka uzņēmēji vēlas panākt, lai pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pamatlikme nākamgad tiktu saglabāta pašreizējā līmenī un nekādas izmaiņas netiktu veiktas arī darbaspēka nodokļos.
«Valdības rīcības plāns ir ministra un ministrijas darbinieku ikdienas darba dokuments un jau iepriekšējā pieredze sadarbībā ar nevalstisko sektoru liecina, ka nozares profesionāļu redzējums un priekšlikumi ir konstruktīvi, lietderīgi un vērsti uz racionālu rezultātu,» norādīja Ekonomikas ministrs A.Kampars.
Populārākie
- Rīgai ir milzīgs potenciāls
- Tarifu jutīgās nozares Eiropā: iemesli optimismam un satraukumam
- Banku darbība atgriežas 70. gados – cilvēciska pieeja mūsdienīgā tehnoloģiskā izpildījumā
- Auto diski: ko nozīmē uz tiem esošie cipari? Īss ceļvedis ikvienam autovadītājam
- Lietuvas cerības uz ekonomisku labumu no attiecībām ar Taivānu bija kļūda