Lai veicinātu starptautisko sadarbību uzņēmējdarbības un vadībzinību virziena attīstīšanā, šā gada 15. un 16. jūlijā Ventspils Augstskolā tiek rīkota starptautiskā zinātniski – praktiskā konference Uzņēmējdarbība un inovācijas: galvenie reģionālās attīstības virzītājspēki (Entrepreneuship and Innovation as Key Drivers of Regional Development).
Šo konferenci iniciējis Ventspils Augstskolas Uzņēmējdarbības, inovāciju un reģionālās attīstības centrs (VeA UIRAC), un tā tiek rīkota sadarbībā ar Tartu Universitātes uzņēmējdarbības centru, Tallinas Tehnoloģiju universitātes ekonomikas un biznesa vadības skolu (abi Igaunija), ISM Ekonomikas un vadības universitāti (Lietuva), Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējīga biznesa centru (Latvija), kā arī Eiropas Mazo uzņēmumu un uzņēmējdarbības padomi (EMUP; www.ecsb.org).
Konferences fokusā ir trīs galvenās tēmas: uzņēmējdarbība, inovācijas un reģionālā attīstība. Konference tiks atklāta ar paneļdiskusiju par eksporta kvalitātes un kvantitātes jautājumiem, kurā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji, Ventspils uzņēmēji un VeA UIRAC vadošie pētnieki. Turpinājumā, ar zinātniskiem referātiem par dažādiem uzņēmējdarbības, inovāciju un reģionālās attīstības aspektiem konferencē uzstāsies vairāk kā 50 dalībnieki no 10 valstīm, tai skaitā Polijas, Krievijas, Lielbritānijas, Somijas, Igaunijas, Nīderlandes, Lietuvas, Turcijas, Baltkrievijas un Latvijas. Ar speciāliem zinātniskiem referātiem uzrunāt konferences dalībniekus un viesus uzaicināti arī uzņēmējdarbības pētnieki – profesori Aleksandrs Čepurenko (Nacionālā Pētniecība universitātes ekonomikas augstskola Maskavā, Krievija) un Anna Rogut (Lodžas Universitāte, Polija).
Konferences nobeigumā plānots parakstīt vienošanās memorandu starp organizatoriem – vadošajiem uzņēmējdarbības centriem Baltijas valstīs – par Baltijas valstu uzņēmējdarbības ekselences centru apvienības izveidi. Ventspils Augstskolas zinātņu prorektors un VeA UIRAC direktors Dr. Arnis Sauka norāda, ka VeA UIRAC aktīvi attīstīta sadarbību ar citiem vadošajiem uzņēmējdarbības centriem Baltijas valstīs, kā arī stiprina saikni ar Eiropas uzņēmējdarbības organizācijām, piemēram Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu padomi. Praktiski tas nozīmē arī konkrētu pasākumu realizāciju augstskolas vadībzinību virziena stiprināšanai – piesaistītus starptautiskus lektorus, atbalstu doktorantūrā studējošajiem jaunajiem pasniedzējiem un zinātniekiem, ciešāku saikni ar vietējiem uzņēmējiem. Vienošanās par sadarbību, kuru konferences laikā plānots parakstīt starp vadošajiem uzņēmējdarbības pētniecības centriem Baltijas valstīs un EMUP, paredz šīs konferences, kā arī citu semināru un diskusiju, regulāru rīkošanu dažādās Baltijas valstīs. Tā paredz arī kopēju darbu pie zinātnisko publikāciju attīstīšanas un starpaugstskolu studiju programmu moduļiem, triju valstu uzņēmējdarbības centru kopēju piedalīšanos starptautiskos pētījumos, kā arī projektos, kas cieši saistīti ar Kurzemes reģiona un Ventspils uzņēmējiem un politikas veidotājiem būtiskiem jautājumiem.