Koronvīruss "Covid-19" pēdējo pāris nedēļu laikā ieviesis būtiskas pārmaiņas arī kino industrijas aizkulisēs. Visplašāk pazīstamā straumēšanas platforma "Netflix" steidz palīgā kino nozarei ar 100 miljoniem ASV dolāru.

Ar šādu paziņojumu klajā nāca kompānijas satura veidošanas biroja vadītājs Teds Sarandos, norādot, ka lielākā daļa līdzekļu tiks izlietoti smagāk skarto darbinieku atbalstam, kas veikuši tiešos pienākumus "Netflix" oriģinālsatura veidošanā. Pērn "Netflix" satura veidošanai patērēja 15 miljardus ASV dolāru.

Arī Latvijas valdība kinofilmu producēšanu, izplatīšanu un demonstrēšanu apstiprinājusi par nozari, kurā strādājiošie var saņemt algas vīrusa izraisītās dīkstāves periodā. Ar dīkstāves pabalstu paredzēts kompensēt neizmaksātās darba algas, sākot ar šā gada 14.martu.


LASI: Nozares, kurām pieejams pabalsts darbiniekiem uzņēmuma dīkstāves periodā

Koronvīruss ietekmē  kinoindustriju gan Latvijā, gan pasaulē. Tiek atceltas filmu pirmizrādes un krasu ieņēmumu kritumu piedzīvo kinoteātri.

Pasaulē otra lielākā kinoteātru ķēžu operatora - "Cineworld Group" – akcijas cena Londonas biržā aptuveni mēneša laikā samazinājusies par 75%. 

Par  60% un 40% sarukusi arī pārējo gigantisko kinoteātru operatoru tīklu - "AMC Entertainment Holdings" un "IMAX" - akcijas cena. Pieejamā informācija liecina, ka "AMC Entertainment Holdings" pastarpināti pieder arī, piemēram, mūsu pašu "Forum Cinemas". 

Izpētes uzņēmuma "Comscore" apkopotie dati liecina, ka Ķīnā, kas ir otrs lielākais kinofilmu tirgus pasaulē, biļešu ieņēmumi no janvāra līdz 16. martam salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn bija sarukuši par 90%.

"Comscore" ziņo, ka ASV un Kanādā marta vidū (precīzāk – nedēļas nogalē pašā marta vidū) kinoteātru ienākumi no biļešu pārdošanas bijuši zemākie vismaz 20 gados, jeb – kopš vispār uzsākta šādu datu apkopošana. 

"The Warner Bros", "Comcast", "Disney" un citi nozares lielākie spēlētāji jau ziņojusi, ka aptur lielu daļu savu šovu un filmu radīšanas procesu. "MGM Holdings" līdz novembrim atlikusi Džeimsa Bonda franšīzes jaunākās filmas "Nav laiks mirt" ("No Time to Die") pirmizrādi.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ: 

Nonākt uz kino industrijas kartes

Pēdējais brīdis atvērt durvis Holivudai