Laikā, kad ārvalstu tūrisma iespējas ir ierobežotas, ceļojumu aģentūra un muzejs piedāvā jaunus un radošus risinājumus, lai paplašinātu Latvijas iedzīvotāju izklaides iespējas un padarītu interesantāku divu metru distancēšanos. 

Vīruss nespēj nogalināt zinātkāri un piedzīvojumu garu, ir pārliecinātas SIA "A-Sono" un zīmola "FaceLatvia" līdzīpašnieces un Rīgas gides Iveta Vanaga un Zanda Šēna. Viņām krīzes laiks ir pavēris iespēju izstrādāt vairākus jaunus produktus, par kuriem ticis domāts jau sen, bet nav pieticis laika tos īstenot.

"Rīgas gidu realitāte vismaz uz nākamo gadu ir - fiziskā distancēšanās un fokuss uz Latvijas iekšzemes un Baltijas valstu tūrismu. Tādējādi pavisam loģiski nonācām pie jauna Vecrīgas maršruta Latvijas iedzīvotājiem - privātas tūres "Zudušās Vecrīgas pēdās", pievēršoties tām zīmēm, kurām ikdienā mēdzam paiet garām, pat nenojaušot, ka tās mums stāsta par Rīgu, kāda tā bijusi sensenos laikos. Tāpat radījām arī digitālos Rīgas maršrutus - spēles, kuras var spēlēt ar telefonu jebkurā izdevīgā laikā," stāsta I. Vanaga. 

Šīs spēles vienlaicīgi pilda divas funkcijas - gan izklaidējošo, gan izzinošo. "Mūsuprāt, tā ir izcila kombinācija. Sadarbojamies ar vairākām starptautiskām platformām, tostarp, populāro "Secretcitytrails". Esam izveidojušas klasisku Rīgas iepazīšanas spēli, kas būs pieejama jau jūnijā. Tāpat priecājāmies sadarboties ar vietējo izstrādātāju "Efectio", kas ir digitālā platforma uzņēmumu darbinieku iesaistes programmām ar spēļošanas elementiem, kas piedāvā veidot arī savu pilsētvides foto orientēšanās kvestu," klāsta Z. Šēna.

Pirmā, jau publicētā spēle, ir izklaidējošs ģimenes maršruts "Vecrīgas zvēru mednieki", kas ticis izveidots sadarbībā ar  "Efectio". Turklāt līdz pat Jāņiem  to varēs spēlēt bez maksas. 

"Šī ir lieliska iespēja iepazīt Vecrīgu, paskatīties uz to citām, daudz vērīgākām acīm, kā arī gūt ierosmi tās tālākai izpētei. Esmu pilnīgi pārliecināta, ka pat tie cilvēki, kas strādā vai dzīvo Vecrīgā, uzzinās ko jaunu," lēš I. Vanaga. Maršruts ir balstīts uz zvēru meklēšanu Vecrīgā – spēles dalībniekiem tiek dots attēls un norādes, kā atrast uz tā redzamo, ir jāizpilda uzdevums un pie reizes var uzzināt arī kādu Rīgas stāstu vai leģendu. "Spēli var spēlēt ģimenes, draugi, tas ir lielisks veids, kā nepiespiesti iepazīt vienam otru pat pirmajā randiņā. To ir iespējams izspēlēt kopā vai arī sacensties," teic Z. Šēna, piebilstot, ka visi Vecrīgas zvēri šajā maršrutā gan nav iekļuvuši, piemēram, jērs un delfīns, bet tos var pamanīt, pildot pārējos spēles uzdevumus.

Savukārt pēc Jāņiem abas radošās un izdomas bagātās uzņēmējas atklās lielo Vecrīgas zīmju maratonu. "42 maratona kilometri pārvērtīsies 42 Vecrīgas vietās un zīmēs, kuras, mūsuprāt, ir pelnījušas ievērību. Maratona princips līdzinās orientēšanās spēlei – būs dota bilde un norādes, jāizpilda uzdevums un jāizlasa stāsts. Diemžēl spēles formātā varam sniegt samērā ierobežotu informācijas apjomu, tādēļ ceram, ka tā būs ierosme meklēt papildus informāciju. Maratonā iekļāvām gan populārus objektus, kurus zin visi, bet varbūt nezin leģendas, ko slēpj šie objekti. Tāpat arī parādīsim interesantas, bet joprojām mazāk zināmas vietas, piemēram, Ievu un Ādamu paradīzes dārzā, eņģeli, kas laista augļu koku, Džuljetas un Romeo stāsta iedvesmoto balkoniņu, pazudušās Rīdzenes upes viļņošanos u.c.," informē I. Vanaga.

Savukārt Mākslas muzejs Rīgas Birža ir pacenties padarīt atraktīvāku 2 metru distancēšanos muzeja telpās. "Lai tās ievērošanu padarītu interesantāku, pie norādēm uz grīdas var redzēt gan dažādu gleznu un grafikas darbu fragmentus, gan porcelāna, metāla un alabastra figūru attēlus. Tā ir iespēja ne tikai iedziļināties mākslas darbu detaļās, bet arī tuvāk izpētīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju un izstādi. Ja stāv pie kādas no šīm norādēm, ir jāiegaumē vai jānofotografē attēli un jāmēģina tos pēc tam sameklēt muzeja ekspozīcijās," stāsta muzeja izstāžu kuratore Kristīne Millere, atzīstot, ka tas ir aizraujoši gan mazajiem, gan lielajiem muzeja apmeklētājiem.