Lai pilnveidotu un uzlabotu Liepājas pilsētas vizuālo tēlu, kā arī radītu interesi par mākslu, uz ēkas fasādes Kuršu ielā 21 top lielformāta sienas gleznojums «Pegazs», kura autors ir Liepājas mākslinieks Uldis Rubezis.

Kā galvenais tēls kompozīcijā izvēlēts mītiskais, dievišķais, spārnotais zirgs Pegazs - gudrības un slavas simbols no viduslaikiem līdz renesansei. Pegazs grieķu mitoloģijā ir spārnots zirgs, kas ar savu pakavu izsitis virszemē avotu, kā ūdens dod iedvesmu dzejniekiem.

«Kā ļoti bagātīgs ikonogrāfisks simbols, šis tēls savu nozīmi spējis saglabāt arī mūsdienās. Spārnotā zirga fonā ir senas gravīras stila kompozīcija ar Neptūnu, lauvu un citiem heraldiskiem simboliem - kā atsauce uz Liepājas vēsturi. Tomēr kopējā kompozīcijas ainā parādās joslas un laukumi ar spilgtām spektrālām pārējām, kas raksturīgas tieši 21. gadsimta estētikai, tādējādi centos sasaistīt visus šos tēlus mūsdienu kontekstā,» pastāstīja mākslinieks U.Rubezis.

Gleznojums tapis pēc Liepājas pilsētas pašvaldības iniciatīvas, turpinot jau iepriekšējos gados aizsākto tradīciju – sakārtot konkrētas pilsētas vietas un ēku brandmūrus, tos apgleznojot, tā radot jaunu pievienoto vērtību. Sienas gleznojumu plānots pabeigts šīs nedēļas laikā un tā kopējās izmaksas ir 7500 eiro.

Jau vēstīts, ka Liepājā šo gadu laikā tapuši jau vairāki ēku gleznojumi - «Skaņu vīrs» uz Valdemāra un Peldu ielas stūra, gleznojums «Atlants» Graudu ielā, «Vārna» pie Muitas ēkas, gleznojums «Kurss» Peldu iela 19 un franču mākslinieka Al Sticking Liepājas Ziemeļu fortos radītais emocionālais mākslas darbs – «Sirmgalve, kura lūkojas jūrā».