FOTO: Meklē īsto dēli Latvijas vilnim

Atpūta
2019. gada 31. oktobris 10:01

Dzenos pēc perfektā dēļa, kas radīts Latvijas vilnim – tā saka Einārs Landmanis, kurš Liepājā iekārtojis savu sērfošanas dēļu darbnīcu zīmolam DRTY boards.

Rudens un ziemas sezona līdz pat agram pavasarim Latvijā ir īstais laiks, lai sērfotu, jo tieši tad ir lielāka iespējamība noķert īsto vilni. Vajadzīga vien pareizā laika prognoze, sildoša hidra, sērfa dēlis un Baltijas jūra, uzskata E.Landmanis. Sērfošana viņam ir kā hobijs, un viņš izbauda atrašanos ūdenī. Bērnību pavadījis Rojā, bet pirms aptuveni septiņiem gadiem kopā ar draugu novērojuši, ka Latvijā ir daudz labu viļņu, it īpaši Rojā un Rīgas līcī pie attiecīga vēja. 

«Kad bijām mazi, pie ziemeļu vēja pa ūdeni lēkājām, plunčājāmies, sērfojām tikai ar ķermeni un vienā brīdī sapratām, ka pašiem ir nepieciešamība pēc dēļa. Pirms septiņiem gadiem nebija tādas izvēles kā tagad, kad vari dēļus pasūtīt internetā un arī Latvijā ir veikali, kas tirgo. Nebija pieejama literatūra, kur iegūt informāciju, izdomājām, kā mēs to darīsim, konsultējāmies ar tiem, kas būvēja laivas, jo process ir līdzīgs – putuplasts, stikla šķiedra un epoksīds. Ķērāmies pie darba,» pirmsākumus atceras Einārs. 

Pirmie sērfošanas dēļi tapa garāžā un bez īpaši pielāgotām telpām. «Protams, ka pirmais dēlis sanāca drausmīgs. Bet tajā brīdī, kad to izgatavojām, šķita, ka tas ir pats labākais pasaulē. Bijām apņēmīgi džeki, informāciju savācām, rokas arī nav divas kreisās. Kad ar dēli jūrā pie Pāvilostas dabūju pirmo vilni, tad sapratu, ko pats varu izdarīt ar savām rokām - izveidot kaut ko tādu, kas palīdzēs izbaudīt manu hobiju, un man bija āķis lūpā,» stāsta Einārs. 

Vēlāk sērfošanas dēļi tapa arī Kaltenē, kas bija pateicīga vieta, jo tur dēļus uzreiz varēja izmēģināt. Pēc laika darbnīca pārcēlās uz Rīgu, bet nu jau gadu Einārs ar ģimeni pārcēlies uz dzīvi Liepājā. «Ģimenē pieteicās mazulis, un gribējās no Rīgas prom, vairs nevarēju izturēt. Abi ar sievu sapratām, ka mazuli vēlamies audzināt tur, kur ir klusāks un mierīgāks, turklāt es te varu sērfot. Perfekta situācija - varu apvienot gan ģimeni, gan manu hobiju. Teicu sievai - ja mēs pārceļamies, tad man to vajag un tas man ir asinīs, es vēlos turpināt radīt savus sērfa dēļus,» stāsta Einārs. Viņš gan atzīst, ka atrast telpas darbnīcai Liepājā nemaz nebija tik viegli, kā sākumā šķitis.

Visu rakstu lasiet 31. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.