Mākslinieks Dainis Rudens, piesaistot mākslinieku Ēriku Cauni, uz  45 metrus augstā Olaines ūdenstorņa radījis mākslas darbu «Heirēka!».

Kopumā darba tapšanā ir izmantoti vairāk nekā 350 krāsu baloniņi un kopējais noklātais laukums ir 600 kvadrātmetri. Ūdenstorni tagad rotā grafisks zīmējums ar uzrakstu «Olaine» un vairāku cilvēku attēlojumu, kas simbolizē cilvēka nepagurstošo vēlmi pēc izaugsmes, atklājumiem un došanās augšup, kur neiztikt arī bez klupšanas akmeņiem un neparedzamām situācijām dzīvē.

Kā informēja Olaines novada pašvaldība, tad ūdenstornis nepilda tā funkcijas un šobrīd netiek izmantots. 

««Heirēka!» ir sengrieķu matemātiķa Arhimēda atklāsmes prieka sauciens, ar kuru arī mūsdienās apzīmē kādu atklāsmes brīdi dzīvē. Tās ir atklāsmes, kuras cilvēks piedzīvo savas dzīves izaugsmes un attīstības ceļā, kurš nekad nav vienkāršs un gluds – bieži vien šīs atklāsmes atnāk tieši grūtākajos brīžos, kad cilvēki ir ceļā uz iecerēto virsotņu un rezultātu sasniegšanu, tādējādi piešķirot papildu motivāciju mērķu īstenošanai. Šī vides objekta veidošana bija arī unikāla pieredze manā mākslinieka karjerā, kas ļāva man izkāpt no komforta zonas un apzināties, piedzīvot šo «heirekas» brīdi, ka noteikti ir iespējams sasniegt vēl un vēl augstākas virsotnes manā daiļradē,» par darba ideju un tapšanu pastāstīja D. Rudens.

Mākslinieks ir vairāku sienu gleznojumu autors Latvijā – Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Cēsīs un citviet. Zināmākie D. Rudens darbi ir «Saule. Pērkons. Daugava.» Rīgā, Tallinas ielā, kurš ir tapis kopā ar mākslinieku Kiwie, «Sarkanā» Rīgā, Sarkandaugavā, «Skaņu vīrs» Liepājā un daudzi citi darbi.

Vides objekts tapis ELFLA projekta Nr. 17-00-A019.332-000005 «Tūrisms kopā» ietvaros. Projekts tika īstenots sadarbojoties biedrībām «Pierīgas partnerība», «Lauku partnerība «Lielupe»», «Partnerība Daugavkrasts» un Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas novadu pašvaldības Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā «Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība» ietvaros. Olaines novada pašvaldība norādīja, ka projekta izmaksas ir 21 000 eiro.