Uzsākot jauno sezonu un piemērojoties Covid-19 uzliesmojuma radītajai situācijai valstī, atpūtas pasākumu vieta "JIP - Mārupīte" spers soli tā sauktajā drive-in biznesā, piedāvājot filmu skatīšanos un arī koncertu klausīšanos no automašīnām.

Interesentiem "JIP - Mārupīte" teritorijā tiks norādītas auto novietošanas vietas, no automašīnām pasākuma laikā ārā kāpt nedrīkstēs.

"Vēlamies saglabāt jau ierasto "Saulrieta koncertu" tradīciju, rīkojot pasākumus katru trešdienu, taču šogad, pieņemot jaunus izaicinājumus un ieminot taciņu drive-in kino biznesā, izbaudīt atmosfēru un saulrietus aktīvās atpūtas parkā "JIP Mārupīte" piedāvāsim arī piektdienās visas vasaras garumā," biznesa portālam db.lv stāstīja "JIP - Mārupīte" pārstāvis Jānis Vecvagars. 

Pamata biļete divām personām maksās 18 eiro, savukārt par papildu biļeti transportlīdzeklī pieaugušajam maksa noteikta 9 eiro. ""Saulrieta koncerti" un drive-in nav tikai kino – tā ir aizbēgšana no satiksmes un trokšņiem, cilvēki var baudīt atmosfēru, saulrietu, dzīvo mūziku, īpaši izvēlētu filmu. "Saulrieta koncerti" un drive-in kino ir kā viena vakara minifestivāls. "Sajūtas" ir vārds, kas raksturo mūsu piedāvāto notikumu kopumu," plānoto raksturo J. Vecvagars.

"Pie filmu izvēles piedomājam jo īpaši vērīgi – mūsu mērķis ir radīt kvalitatīvu saturu, vēlamies izvairīties no "uzlikām ekrānu, tagad rādīsim filmas". Piedāvājums būs plašs, bet tajā pašā laikā pārdomāts un saturīgs, tīkams dažādām gaumēm un pats galvenais – tematiski sasauksies ar muzikālajiem priekšnesumiem. Ņemot vērā šī brīža situāciju pasaulē, koncertos uzstāsies pašmāju mākslinieki," skaidro "JIP - Mārupīte" pārstāvis.

Satiksmi teritorijā plānots organizēt, ievērojot apļveida kustības principu, proti, organizējot iebraukšanu teritorijā pa vienu, bet izbraukšanu pa otru pusi. "Tas nodrošina iespēju nepieciešamības gadījumā teritoriju pamest pirms pasākuma beigām, netraucējot citiem apmeklētājiem. Tāpat teritorijā darbosies skatītāju zonas koordinatori un apmeklētājus aicinām ievērot ceļu satiksmes noteikumus," sacīja J. Vecvagars.

Pakalpojums būs pieejams no nākamās trešdienas, 27. maija.

"Šobrīd ir grūti prognozēt, kādi būs ierobežojumi pēc 9. jūnija, taču tāpat kā citas nozares, arī kultūras nozare pielāgojas apstākļiem. Risinājumi ir, tos noteikti vajag un ir pat vēlams izmantot. 

Pēc izolēšanās cilvēki ir noilgojušies pēc kopā sanākšanas un publiskiem pasākumiem. Tas jau ir novērojams kādu laiku, risinājumus darboties atrod kā pašdarbības kolektīvi, tā mākslinieki un mūziķi, radot jaunus un interesantus piedāvājumus. Līdz šim cilvēki iemīlējuši ainavu "JIP Mārupītē" un "Saulrieta koncertu" atmosfēru, tāpēc mums nav šaubu par to, ka Covid-19 nebūs šķērslis," uzskata J. Vecvagars.