Rīgā un Daugavpilī notiks neaizmirstami “Smokie” leģendārās oriģinālbalss Krisa Normena koncerti viņa grupas pavadībā. 

Dziedātājs izpildīs ne tikai “zelta” hitus, bet arī prezentēs Latvijas iedzīvotājiem dziesmas no sava jaunā albuma “Junction 55”, kas iznāks 2024. gada pavasarī.

Svētku noskaņu vairos pozitīvs lādiņš, ar kuru pirms leģendas uzstāšanās dalīsies 80. gadu diskotēku zvaigzne grupa “Ottawan”.  Poproka leģenda Kriss Normens vienu koncertu sniegs 2024. gada 5. martā Rīgā (Arēnā “Rīga”) un Daugavpilī 2024. gada 9. martā (Daugavpils Olimpiskajā centrā). Biļešu izplatītājs - www.bilesuparadize.lv

Mūzikas fanus visā pasaulē nav īpaši nepieciešams daudz iepazīstināt ar Krisu Normenu. Viņa īpašās aizsmakušās balss dēļ grupa "Kidness", pēc grupas menedžeru ieteikuma, savulaik tika pārdēvēta par "Smokey" un vēlāk par "Smokie". 

Kriss Normens (īstajā vārdā Kristofers Vords Normens) dzimis mākslinieku ģimenē Jorkšīrā, Lielbritānijā. Puiša tēvs, kura muzikālā gaume bija veidojusies Elvisa Preslija, “The Beatles”, Boba Dilana un “The Rolling Stones” iespaidā, pirmo ģitāru uzdāvināja dēlam, kad Krisam bija septiņi gadi.

1962. gadā Kriss Normans iestājās Bredfordas zēnu skolā, kur satika savus nākamās grupas “Smokie” biedrus Alanu Silsonu un Teriju Vaitliju.

Sākumā grupai bija dažādi nosaukumi - “The Yen”, “Essence”, “Long Side Down”, “The Elizabethans”. Taču īstos radošos panākumus grupai atnesa liktenīgais nosaukums – 1975. gadā klajā nāca ilgi briedušais grupas "Smokie" debijas albums "Pass It Around", kas tapa kopā ar slaveniem tā laika producentiem un dziesmu autoriem Nikiju Činu un Maiku Čepmenu.'

1978. gadā sākas “Smokie” zelta ēra - tiek izdots albums “Montreaux”. Kritiķu atzinīgi novērtētais singls "Mexican Girl" kļūst par megahitu, bet Krisa Normena un Sūzijas Kvatro dziesma "Stumblin' in" iekļūst ASV “Billboard top” desmitniekā. Sekoja žilbinošas slavas gads, koncerttūres visos kontinentos un grupas fanu pilni stadioni.

Lai gan Kriss Normens 1984. gadā pameta “Smokie” un sāka solo karjeru, viņa diskogrāfija ir ļoti iespaidīga - vairāk nekā 50 singli un vairāk nekā 30 izdoti albumi (9 no tiem kā daļa no “Smokie” un 25 solo). Visā pasaulē pārdoti vairāk nekā 30 miljoni ierakstu, un mākslinieks joprojām raksta mūziku un turpina savu koncertdarbību.

Pēc Krisa Normena un Sūzijas Kvatro veiksmīgajiem koncertiem viņš sadarbojās ar “Modern Talking”, “Blue System”, “CC Catch” dibinātāju, komponistu un dziedātāju Dīteru Bolenu.

Ar dziesmu “Midnight Lady” Kriss Normens iekaroja populārās mūzikas Olimpa virsotnes daudzās valstīs. 2014. gadā kopā ar “CC Catch” viņš izveidoja duetu “Another Night in Nashville”.

Pēdējos 23 gadus mūziķis dzīvo Menas salā un jau vairāk nekā 50 gadus ir laimīgā laulībā ar sievu Lindu. Krisam un Lindai bija pieci bērni (Braiens, Pols, Maikls, Stīvens, Sūzena) un četri mazbērni.

“Manas dzīves laimīgākā diena bija apprecēšanās,” savās intervijās saka Kriss, īpaši uzsverot sievas Lindas svarīgo lomu viņa dzīvē. Tomēr 2001. gadā dziedātāja ģimeni pārņēma bēdas - viņa dēls Braiens gāja bojā autoavārijā, braucot ar motociklu. Tomēr, atguvies no zaudējuma rūgtuma, Kriss Normens turpināja savu veiksmīgo karjeru, viņš joprojām ir gaidīts viesis visā pasaulē.

Skanēs visi hiti un jaunu dziesmu pirmatskaņojumi

Mākslinieks aktīvi koncertē visā pasaulē un ar savu enerģiju pārsteidz tūkstošiem fanu. “Humors un vingrinājumi palīdz uzturēt enerģiju. Lai gan ļoti gribas slinkot, piespiežu sevi iet uz sporta zāli un sportot,” smaida Kriss, kuram koncertu grafiks rezervēts vairākus gadus iepriekš.Krisa Norm

ena koncertā Rīgā viņi izpildīs “Living Next Door to Alice”, “Midnight Lady”, “Needles and Pins”, “Mexican Girl”, “Oh Carol”, “I'll Meet You at Midnight”, “ Don't” Play Your Rock'n Roll to Me” un citas pasaulslavenas mākslinieka kompozīcijas.

Slavenā dziedātāja Krisa Normena vārds saistās ne tikai ar enerģisku roku, bet arī ar liriskām dziesmām, tāpēc koncerts Rīgā solās būt gan rokenrols, gan lirisks. Tas ir īpaši svarīgi, jo koncerts notiks pavasara svētku priekšvakarā, kad mostas ne tikai daba, bet arī mūsu sajūtas.

Krisa Normena koncertam Rīgā īpašu nozīmi piešķir tas, ka Arēnā “Rīga” notiks leģendas jaunā diska “Junction 55” pieteikums. Tajā iekļautas 12 jaunas Krisa vai sadarbībā ar citiem mūziķiem sacerētas dziesmas. Trīs dziesmas tika uzrakstītas kopā ar viņa veco draugu un “Smokie” dalībnieku Pītu Spenseru, divas ar Džefu Kārlinu, pašreizējo viņa grupas dalībnieku, viena kopā ar Maiku Čepmenu, pārējās viņš pats. Disks tika ierakstīts un producēts paša Krisa studijā.

"Diska nosaukums atspoguļo faktu, ka esmu jaunā posmā savā karjerā, un ir pagājuši 55 gadi, kopš es kļuvu par profesionāli," atzīmē Kriss Normens.

Par pozitīvu lādiņu rūpēsies “Ottawan”

Pirms muzikālās leģendas Krisa Normena uzstāšanās par viesu pozitīvu noskaņojumu rūpēsies pasaulslavenā grupa “Ottawan”. Franču disko mūzikas dueta solists Patriks Žans-Baptists nodibināja grupu “Black Underground” un muzicēja Francijas galvaspilsētas bāros. Šeit viņu pamanīja Daniels Vangārds - producents, kurš viņu uzaicināja piedalīties muzikālā disko projektā kopā ar dejotāju un vokālisti Aneti Eltisu.

Un pirmais singls “D.I.S.C.O.”, kas ierakstīts Kanādas galvaspilsētā Otavā (no kurienes cēlies grupas nosaukums “Ottawan”), šokēja Eiropu. Dzirdot vārdus no hita “Hands up, baby, hands up...” gribas ienirt astoņdesmito gadu ballīšu atmosfērā.
80. gadu mūzikas leģendas un disko zvaigžņu uzstāšanās pavasarī dāvās Rīgai īstus radošuma svētkus, ko pārbaudījis laiks un miljoniem klausītāju visā pasaulē.