Tūrisma ceļvežu izdevējs "Lonely Planet" savā jaunākajā ceļvedī "Best In Travel 2024" iekļāvis Latvijas dabas takas, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvji.

Pirmo reizi starp ceļveža apkopotajiem galamērķiem būs arī Latvija. Eksperti augstu vērtē Baltijas dabas bagātības un plašās iespējas tūrisma taku apmeklējumam, dodoties aizraujošos un dabu izzinošos pārgājienos.

Ceļveža 2024.gada mērķis ir turpināt iedvesmot ceļotājus, kā arī par godu ceļveža 50.gadadienai izdevēji ir apkopojuši "TOP 50" galamērķus, kurus ir vērts iekļaut savu ceļojumu maršrutos nākamajā gadā.

LIAA norāda, ka ceļvedis savus galamērķus vērtē dažādās kategorijās - tiek izceltas atsevišķas valstis, reģioni un pilsētas, kā arī eksperti ir izveidojuši divas jaunas kategorijas "Ilgtspēja" un "Vērtības".

Baltijas valstu pārgājienu taku tīkls "Baltic Trails" ir iekļauts kategorijā "Ilgtspēja".

"Esam gandarīti, ka mūsu tūrisma objekti gūst atzinību vienā no pasaules prestižākajiem ceļvežiem, turklāt pamanīta ir Latvijas kultūrā tik nozīmīgā saikne ar dabu, novērtējot to ilgtspējas kontekstā, " atzīmē LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Savukārt LIAA pieejamā informācija liecina, ka 2023.gada astoņos mēnešos Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 1,7 miljoni ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 14,2% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2022.gadā.

Apkopojot Latvijas dabas taku apmeklētāju atsauksmes, LIAA informē, ka visvairāk tiek novērtēta iespēja piedzīvot visus četrus gadalaikus, pārbaudīt savu fizisko spēku, vienlaikus emocionāli atjaunojoties un gūstot prieku no dabas daudzveidības.