Kinoteātrī «Kino Bize» 23. septembrī pirmizrādi uz lielā ekrāna Latvijā piedzīvos dokumentālā filma «Mans nezināmais kareivis». Filma tapusi kā Čehijas-Latvijas-Slovākijas kopražojums ar Latvijas Nacionālā kino centra un ES programmas «Eurimages» atbalstu, informē kompānija «Baltic Pine Films».

Filmas budžets - aptuveni 200 tūkstoši eiro. 

«Mans nezināmais kareivis» ir drosmīga un poētiska dokumentālā filma par Čehoslovākijas okupāciju 1968. gadā, kas balstīta uz tās režisores Annas Krivenko ģimenes stāstu par kāda radinieka likteni. Kā jauniesaukts Padomju Armijas kareivis nosūtīts «aizstāvēt» Prāgu, viņš piedzīvo spēcīgu emocionālu satricinājumu un, atgriezies mājās Ukrainā, izdara pašnāvību.

Filma izklāsta līdz šim neatklātu pagātnes stāstu par «Prāgas pavasari», un tās tapšanā izmantoti vēl neredzēti arhīvu materiāli no Čehijas, Krievijas, Slovākijas un Latvijas kinodokumentu arhīviem.

Pērn apritēja 50 gadi kopš traģiskajiem notikumiem, kas joprojām atbalsojas un ietekmē tautu un valstu attiecības mūsdienu Eiropā. «Mans nezināmais kareivis» mēģina palūkoties uz Čehoslovākijas okupāciju no negaidīta skatpunkta – vienkārša armijas ierindnieka acīm, kura dzīve samalta lielvaru varas spēļu zobratos.

«Mans nezināmais kareivis» jau izrādīts starptautiskos kinofestivālos visā Eiropā, tostarp Leipcigas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā Vācijā, Jihlavas dokumentālo filmu festivālā Čehijā, Triestes filmu festivālā Itālijā un ZagrebDox Horvātijā, kur filma saņēmusi žūrijas balvu.

Filmas tapšanā finansiāli iesaistījušās vairāku valstu nacionālās institūcijas: Latvijas Nacionālais kino centrs, Eiropas Padomes kopražojuma filmu atbalsta fonds «Eurimages», Čehijas kinematogrāfijas fonds, Prāgas kinoskola FAMU, Slovākijas audiovizuālais fonds, kā arī Čehijas un Slovākijas sabiedriskā televīzija un radio.

Filmas piefilmējumi veikti Latvijā uz 8mm un 16 mm kinolentes. Filmas mūzikas autors ir latviešu komponists Andris Dzenītis un mākslinieks - Jurģis Krāsons.