Atcelta Ženēvas autoizstāde

Auto
2020. gada 28. februāris 13:30

Ženēvas autoizstādes organizatori apstiprinājuši, ka saistībā ar koronavīrusa "Covid-19" izplatīšanos pasākums tiek atcelts, ziņo ārvalstu mediji. 

Šveices valdība piektdien paziņoja par tūlītēju aizliegumu visiem "publiskiem un privātiem" pasākumiem valstī, kuros iesaistīti vairāk nekā 1000 cilvēki, izmantojot to kā līdzekli  "Covid-19" ierobežošanai. 

Aizliegums būs spēkā vismaz līdz 15. martam.

Starp pasākumiem, kas tiks skarti, ir ikgadējā Ženēvas Starptautiskā autoizstāde, kurai bija jānotiek no 5. līdz 15. martam un kuru katru gadu apmeklē desmitiem tūkstošu apmeklētāju. 

"Mēs apzināmies, ka šim aizliegumam būs būtiska ietekme uz sabiedrisko dzīvi," atzinis Šveices iekšlietu ministrs Alains Bersets.
"Tomēr sagaidāms, ka šis solis nodrošinās efektīvu aizsardzību cilvēkiem Šveicē un sabiedrības veselībai," viņš papildina. 

Attiecībā uz pasākumiem, kuros piedalās mazāk nekā 1000 cilvēku, organizatoriem jāveic riska novērtējums, lai izlemtu, vai pasākumam tiešām jānotiek. 

Bersets apstiprinājis, ka lieli biroji vai sabiedriskās ēkas pagaidām netiek slēgtas. 

Šveice, kas robežojas ar Itālijas ziemeļdaļu, kur jaunais koronavīruss ir plaši izplatījies, ir ziņojusi par 15 apstiprinātiem saslimšanas  gadījumiem.