Nākamā gada sākumā Daimler AG ģenerālpārstāvis Latvijā SIA «Domenikss» plāno atvērt jaunu komerctransporta tirdzniecības un pēcpārdošanas centru Sauriešos.

Patlaban notiek aktīva būvniecība, un šis solis nostiprinās uzņēmuma pozīcijas komerctransporta tirdzniecības un pēcpārdošanas segmentā, preses konferencē sacīja uzņēmuma pārstāvji.

SIA «Domenikss» Kravas automobiļu tirdzniecības un mārketinga vadītājs Aivis Zapereckis atzina, ka pērnais gads iezīmējas ar izaicinājumiem kravas automašīnu tirgū, jo to vairāk ietekmēja ārvalstu notikumi. Līdz ar to tirgus ir konservatīvi stabils, ir draudi no ES puses, banku sektora un citi faktori, kas ietekmē pārdošanu.

Mazo kravas automašīnu segmentā uzņēmums patlaban ieņem 65% tirgus daļu, vilcēju segmentā - 11%, bet nevilcēju - 6%. Pērn TOP 3 pārdotākie modeļi bija 112 Actros, 22 Atego un 17 Arocs.

Domenikss jaunais centrs Sauriešos atradīsies jau esošā ēkā. Uzņēmums rekonstruē esošas ēkas, tādēļ cerams, ka būvniecības tempi neiekavēsies, process šobrīd norit strauji un A. Zapereckis pauda cerību, ka jau nākamo gadu uzņēmums sāks jaunās telpās.

Jaunā centra servisa kapacitāte būs 15 kravas auto, tā platība būs 2560 m2, un tajā strādās 35-40 darbinieki. Īpašuma platība nākotnē ļaus paplašināties vēl dubulti. Līdz ar to nākotnē visa komerctransporta tirdzniecība tiks pārcelta uz jauno centru.

Līdz šim centra izveidē ieguldīts vairāk nekā viens miljons eiro, taču kopējo investīciju apjomu uzņēmuma pārstāvji lēš ap 1,5 miljoniem eiro.

Runājot par citiem segmentiem, Luksusa klasē vēsturiski uzņēmums bijis līderis šajā tirgū, un šo segmentu vēlamies turpināt saglabāt. Taču būtisks uzņēmumam ir salīdzinoši jaunais kompaktklases segments. Patlaban divos segmentos uzņēmums tirgū ir līderis - new generation compact car segments, kur tas ieņem 62% un luksusa auto segments - 50%. Savukārt vidējā segmentā uzņēmums ieņem 20%, bet SUV segmentā - 22%.

Galerijā augstāk - ieskats Domenikss centrā!