Turpmāk Opel Zafira jeb, precīzāk, Opel Zafira Life nosaukums tiks izmantots ērta mikroautobusa vajadzībām, savukārt kravas versija izmantos Opel Vivaro vārdu

Kompakto minivenu ēras noriets liek ražotājiem pārgrupēties un piedāvāt tirgū pieprasītus produktus, tādējādi Opel Zafira vārds, kas iepriekš tika izmantots populārā minivena vajadzībām, tagad piešķirts minibusam, kas tiks piedāvāts trīs dažādos izmēros un būs paredzēts līdz pat deviņu pasažieru vizināšanai. Jaunā Opel Zafira Life pamatā ir pārbaudīta tehnika jeb tas, ko jau pazīstam citos franču PSA uzņēmuma veiksmīgajos modeļos – Peugeot Traveller, Citroen Space Tourer un ārlaulības bērnam Toyota Proace Verso.

Kopumā Opel Zafira Life būs vairāki jaunākās paaudzes 1,5 un divu litru dīzeļdzinēji, kuru jauda ir no 102 līdz 177 zirgspēkiem. Būtiski piebilst, ka visi dīzeļi atbildīs jaunākajiem un bargākajiem Euro 6d-TEMP standartiem. Pārsvarā gadījumu dīzeļi tiks saprecināti ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu. Tikai prestižākais un dārgākais 177 ZS jaudīgais divu litru dīzelis sešpakāpju rokas kārbas vietā būs tiesīgs saņemt modernu astoņpakāpju automātu. Pēdējā versija būs ikvienas ģimenes sapņu auto. Tam ir viss, ko dakters izrakstījis: jauda, dinamika un komfortabla braukšana, kas nenogurdinās arī pilotu. 1,5 litru dīzeļiem ar 102 un 120 ZS lielu jaudu būs tikai sešpakāpju rokas kārba, tāpat arī divu litru 150 ZS versijai. Opel Zafira Life salonu varēs iekārtot, sākot no 5 līdz 9 vietām, tam ir trīs dažādi virsbūves garuma modeļi, proti, 4,60 metru jeb S modelis, tālāk seko 4,95 metru garais M modelis un maksimālajā izpildījumā jeb L modelis būs 5.30 metrus garš. Neatkarīgi no garuma visi Zafira Life modeļi būs 1,90 metru augsti. Šī informācija lieti noderēs un iepriecinās tos, kas bieži brauc uz lielveikaliem un atstāj savus auto daudzstāvu autostāvvietās, kam pašiem pie mājas auto glabājas daudzstāvu stāvvietā vai kuri arī bieži dodas ceļojumos.

Daudzveidīgs un plašs bāzes un papildaprīkojuma klāsts; ar vienkāršākajām, bet tajā pašā laikā funkcionālajām versijām, kas noderēs aktīviem cilvēkiem vai lielām ģimenēm, kas skaita katru santīmu. Dārgās versijas perfekti kalpos viesnīcām un uzņēmumiem, lai transportētu savus viesus. Pats par sevi saprotams, Opel Zafira Life ir nobruņots ar noderīgiem elektroniskajiem palīgiem, piemēram, 3D navigācijas sistēmu ar 7 collu skārienjutīgu ekrānu ar balss funkciju un informāciju par satiksmi reālajā laikā, brīdinājuma sistēmu par braukšanas joslas šķērsošanu bez vadītāja kontroles, ceļa zīmju ātruma atpazīšanas un brīdināšanas sistēmu, aklās zonas uzraudzības sistēmu, gājēju atpazīšanas un ārkārtas bremzēšanas sistēmu utt. Opel Zafira Life varēs pasūtināt ne tikai ar sānu bīdāmām durvīm abās pusēs, bet arī ar divu veidu bagāžnieka vākiem, proti, gan viengabala uz augšu veramo, gan uz abām pusēm veramās durtiņas.

Opel Zafira Life un Vivaro modeļu parādīšanās Opel modeļu klāstā ir gaidīts un nozīmīgs brīdis. Skaidrs, ka kravas versija Vivaro no biznesa viedokļa ir daudzsološāks pienesums, taču arī minibusam Zafira Life auditorija ir ar strauji augošu tendenci. 


Visu auto apskatu lasiet 16. augusta laikrakstā Dienas Biznessmeklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.