Lamborghini Urus ir pirmais Lamborghini, kas beidzot ir piemērots Latvijas ceļiem un arī vieglam bezceļam, pirmais Lambo ar četrām durvīm un pirmais Lambo ar iespaidīgu bagāžnieku

Izbraukt ar Lamborghini?! Tas skan vilinoši, un tieši šādu iespēju DB autoapskatniekam nodrošināja Lamborghini reģionālais importētājs Baltijā Auto 100. Testa objekts – jaunais super SUV Lamborghini Urus. Vieta: Igaunija, Tallinas apkārtne. Īpašs auto, kaut vai tikai tāpēc, ka itāļu sporta automobiļu ražotājam šis būs jau otrais sānsolis, ko cits itāļu sporta auto meistars Ferrari uzskata par nepieņemamu un pat daļēji nosodāmu rīcību. Laiks rādīs, vai Ferrari tā domās arī pēc gada vai pieciem. Katrā gadījumā jaunais Urus šobrīd visā pasaulē sacēlis milzu ažiotāžu, un tas rezultējies ar jaunu klientu pieplūdumu. Neslēpsim, ka arī Baltijā par šo modeli ir sakāpināta interese. Lamborghini reģionālā pārstāvja darbinieki pačukstēja, ka arī Latvijā jau «briest» Urus klienti. Protams, jaunajam Urus nav nekāda sakara ar 90. gados ražoto pusmilitāro Lamborghini LM002 jeb Rembo-Lambo. Šis vairs nebūs dārgs eksperiments ar niecīgu automobiļu tirāžu. Lamborghini Urus ir Volkswagen grupas unifikācijas paraugs, jo tā pamatā varēs atrast tehniku, kas ir Audi Q7&Q8, Porsche Cayenne, Bentley Bentayga vai VW Touareg rīcībā. Cita lieta, ka daudzas sastāvdaļas, regulējumi ir unikāli un pieejami tikai Urus.

##Kāpēc tas būtu jāpērk

Šis ir tas gadījums, kad nāksies ne tikai naudu nopelnīt, bet arī izaugt līdz Urus līmenim. Labas vai lieliskas pilota braukšanas prasmes, kā arī izpratne par satiksmes drošību un toleranci pret apkārtējiem ir lietas, ko Urus uzskatīs par nepieciešamību. Turklāt itāļu superkrosovera īpašniekiem ir jāapzinās, ka izmantot Urus spējas, piemēram, Latvijā, varēs ļoti niecīgās devās, pretējā gadījumā saķeršanās ar likumsargiem, pēc tam sekojošās naudas eksekūcijas vai pat autovadītāja apliecības zaudēšana ir viegli izpildāms darbiņš. Auto liks ļodzīties kājām, jau izdzirdot motora skaņu miera stāvoklī. 650 ZS jaudīgais V8 ar divām turbīnām un 850 ņūtonmetru lielo griezi, nevis V10 vai W12 motors, ir apzināta izvēle. Arī šim motoram «aug kājas» no Audi. Itāļi uzskata, ka V8 motors daudz precīzāk atbilst krosovera būtībai, tas ir kompaktāks un vieglāks, kas centīsies uzturēt labas braukšanas manieres, jo, atšķirībā no sporta modeļiem, motors atrodas priekšpusē, nevis pa vidu. Attiecīgi 2,2 tonnu smagajam auto ir daudz grūtāk cīnīties, lai panāktu labas braukšanas manieres. Visbeidzot motora maksimālais griezes moments jau ir sasniedzams pie salīdzinoši miermīlīgiem 2250 apgriezieniem. Attiecīgi brīdī, kad piespiedīsiet Urus akseleratora pedāli, auto kā no loka izšauta bulta trauksies uz priekšu, un tam vienmēr būs jaudas rezerve, ja tāda būs nepieciešama. Būtībā šo auto grūti nosaukt par krosoveru, kaut arī tam ir oficiāla pielaide gan dubļiem, gan smiltīm un visādi citādiem sliktiem ceļiem. Ievērojot Lamborghini tradīcijas, šis ir sporta SUV ar neremdināmu kaisli pret ātru un vienlaikus arī drošu braukšanu. Viens no pamatjautājumiem ir, cik tad šāds Lamborghini maksā. Urus pamatcena, ieskaitot nodokļus, ir 205 715 eiro, kas neizklausās nemaz tik draudīga Lamborghini zīmolam. Krāsas sabiezinās dārgais Lamborghini papildaprīkojuma klāsts. Līdz ar to Urus, kas atbilstu pircēju vēlmēm Baltijā, maksās no 240 līdz 260 tūkst. eiro.

Visu rakstu Džins atkal izlaists no pudeles lasiet 28. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.