Stindzinoši dārgs, bet «gards» pirkums

Auto
2019. gada 25. oktobris 11:38

Zaudējot savas pozīcijas pret tiešajiem konkurentiem, Audi A4 modernizētājiem ir nācies gana papūlēties, lai no jauna sapucētu tik nozīmīgo vācu ražotāja produktu

Ko tur slēpt, piektās paaudzes Audi A4 nav bijis tik veiksmīgs, kā sākotnēji bija iecerējuši tā radītāji, attiecīgi mūžsenie konkurenti Mercedes C klase un 3. sērijas BMW ir paspējuši aizspraukties Audi A4 pa priekšu. Turklāt arī citi sāncenši nesnauž. Piemēram, kamēr Audi A4 tirdzniecības rādītāji 2019. gada pirmajā pusgadā Eiropā ir nogāzušies par 26%, zviedru Volvo S60/V60 tirdzniecība uzlēkusi par 25%. Paturot prātā Audi A4 nozīmi kompānijas modeļu portfelī, Audi saprot, ka ir laiks rīkoties.

Kāpēc tas būtu jāpērk?

Vispirms – auto izskatīsies citādāk. It kā tas pats vecais, labais Audi A4, tikai kļuvis cēlāks un «muskuļotāks», it kā būtu mērķtiecīgi svīdis svaru zālē un uzaudzējis pamanāmu muskuļu masu. Tas visvairāk attiecas uz auto sānu dizainu, kas veidots pilnībā no jauna. Vēl vairāk, no virsbūves elementiem izmaiņas nav skārušas tikai bagāžnieka vāku, motora pārsegu un jumtu. Galarezultātā modernizētais Audi A4 ir kļuvis pievilcīgāks no ārpuses un paredzami viedāks no iekšpuses. 

Salona izmēri ir tikpat pieticīgi kā iepriekš, tādēļ Audi A4 sedans joprojām ir domāts tikai priekšā sēdošajiem. Aizmugurē pieaugušajiem nav ko meklēt, jo tur vietas ir maz. 

Augstas veiktspējas motori, kas lielākoties ir divu litru spēkstacijas ar jaudu no 136 līdz 245 ZS, bet saldajā ēdienā tiks pasniegts trīs litru dīzelis ar 231 ZS lielu jaudu, kam standartā nāk quattro pilnpiedziņa un astoņpakāpju automāts. Cīnoties par kaitīgo izmešu samazinājumu, benzīnmotori, līdzīgi kā dīzeļi, tiks aprīkoti ar kvēpu filtru, turklāt vairums motoru vēl būs aprīkoti ar 12 voltu mild hybrid sistēmu. 

!Audi A4 joprojām būs stindzinoši dārgs pirkums. 

Bāzes modeļa cena ir 31 400 eiro, kas tiek prasīti par 150 ZS jaudīgo benzīnmotoru kombinācijā ar sešpakāpju manuālo transmisiju. Reālajā dzīvē, paliekot pie priekšpiedziņas Audi A4, tikai nedaudz uzpušķojot to tā, lai auto patiktu, bet nepārspīlējot ar naudas izsviešanu, nāksies atvadīties no 40 tūkst. eiro. Ja maks būs biezāks un sirds «mīkstāka», atļaujoties tērēt naudu pēc pilnas programmas, arī 60 tūkst. eiro Audi A4 ir viegli sasniedzams skaitlis. Bail pat iedomāties, cik maksās labi «nopakots» Audi A4 ar quattro pilnpiedziņu.

Testa nolūkos DB autoapskatnieka rīcībā uz pāris dienām nonāca elegants Audi A4 modīgā Quantum Grey pelēkajā virsbūves krāsojumā, kam zem virsbūves čaulas atradās 190 ZS jaudīgs benzīnmotors kopā ar septiņpakāpju S-Tronic divsajūga automātu. Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!Visu auto apskatu lasiet 25. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.